Kovo 27 d. VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete Neringa Grincevičienė sėkmingai apsigynė disertaciją „Suvokiamo nuotolinio darbo naudojimo intensyvumo, kaip mediatoriaus, poveikis darbuotojų įsipareigojimui organizacijai ir darbo-asmeninio gyvenimo balansui” socialinių mokslų daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2015–2019 metais Vilniaus universitete.

„Disertacijoje formuluojamos mokslinės problemos aktualumą nulėmė tai, jog ligšioliniame moksliniame lauke stokojama tyrimų, kurie įvertintų nuotolinio darbo naudojimo intensyvumą, kaip svarbų veiksnį, darantį skirtingą poveikį organizaciniam įsipareigojimui bei darbo ir asmeninio gyvenimo balansui. Disertacija siekta nustatyti ir asmeninių individo gebėjimų dirbti nuotoliniu būdu bei pasirinktų organizacinių požymių: darbo pobūdžio ir darbo užduočių specifikos tinkamumo nuotoliniam darbui; organizacijos požiūrio į nuotolinį darbą bei organizacijos galimybių aprūpinti technologijomis, reikalingomis darbui nuotoliniu būdu įtaką suvokiamam nuotolinio darbo naudojimo intensyvumui“ – disertacijos anotacijoje teigia N. Grincevičienė.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad suvokiamam nuotolinio darbo naudojimo intensyvumui didžiausią teigiamą poveikį daro organizacijos požiūris į nuotolinį darbą, kiek mažesnį – asmeniniai individo gebėjimai dirbti nuotoliniu būdu. Nustatyta, kad didžiausią teigiamą poveikį suvokiamas nuotolinio darbo naudojimo intensyvumas daro normatyviniam įsipareigojimui. Tuo tarpu suvokiamas nuotolinio darbo naudojimo intensyvumas daro vienodai teigiamą poveikį dviem darbo ir asmeninio gyvenimo dimensijoms – laikui, skirtam šeimai ir draugams, bei laikui, skirtam sau. Galiausiai, gauti tyrimo rezultatai atskleidė, kad suvokiamas nuotolinio darbo naudojimo intensyvumas medijavo asmeninių individo gebėjimų dirbti nuotoliniu būdu įtaką visoms trims organizacinio įsipareigojimo bei dviem darbo ir asmeninio gyvenimo dimensijoms laikui, skirtam šeimai ir draugams, bei laikui, skirtam sau. Taip pat medijavo ir organizacijos požiūrio į nuotolinį darbą įtaką emociniam, tęstiniam ir normatyviniam įsipareigojimui.

EVAF kolektyvas nuoširdžiai sveikina kolegę Neringą Grincevičienę!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos