Jau kitąmet Lietuvoje bus pradedami diegti išmanieji elektros skaitikliai. Jų dėka, vartotojams elektros suvartojimo duomenys taps suprantamesni, o analizuodami juos, vartotojai galės atitinkamai keisti savo elektros vartojimo įpročius.

Projekto VU EVAF mokslininkai dr. Andrius Kažukauskas ir dr. Jūratė Jaraitė-Kažukauskė* teigia:, „Išanalizavus namų ūkių elektros vartosenos ypatumus, vartotojams pasiūlysime sprendimus, kuriais sieksime pakeisti neracionalius elektros vartojimo įpročius. Be radikalių pokyčių ir daug reikalaujančio gyventojų įsitraukimo, o teikiant paprastus patarimus, kiekvieną jų kviesime kartu mokytis elektrą naudoti dar efektyviau“. Pasak dr. J.Jaraitės-Kažukauskės, projektas unikalus tuo, kad ir paprastas vartotojas turės galimybę analizuoti didelius bei realiu laiku gaunamus duomenų kiekius - kaip ir kada jie naudoja elektrą namuose: „Bus įdomu ištirti, kaip keičiasi vartotojų elektros naudojimo elgsena, kai pavyzdžiui elektra naudojama elektros piko ir ne piko metu. Tikimės, kad šis projektas suteiks vertingos informacijos apie novatoriškų pažangiųjų technologijų svarbą, siekiant sumažinti išteklių vartojimą,“ sako dr. J.Jaraitė-Kažukauskė.

Pilną straipsnį skaitykite >>

*Dr. A.Kažukauskas ir dr. J.Jaraitė-Kažukauskė į Lietuvą iš Šiaurės Švedijos Umeo universiteto grįžę mokslininkai, VU įgyvendina ketverių metų projektą „Kaip nekaininių priemonių taikymas gali padėti padidinti energetinį efektyvumą reikiamu metu“ (pagal ES fondų investicijų veiksmų programos „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ finansuojamą priemonę, projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-02-0007).Vienas iš šio projekto fizinių veiklos rodiklių – išmanioji programėlė informacinių priemonių sklaidai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos