Sausio 30 d. VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete Darius Ruželė sėkmingai apsigynė disertaciją „Lean praktikų, organizacinės kultūros ir organizacijų veiklos rezultatų sąsajos” socialinių mokslų daktaro laipsniui gauti.

Disertacija rengta 2015–2019 metais Vilniaus universitete.

„Lean yra verslo filosofija, pagal kurią akcentuojamas švaistymų šalinimas ir vertės vartotojui kūrimas, Lean yra viena iš populiariausių vadybos sistemų. Organizacinė kultūra yra svarbi Lean įgyvendinimui, ji daro įtaką organizacijų veiklos rezultatams. Šio tyrimo tikslas buvo kiekybiškai ištirti ir įvertinti 34-ių Lean praktikų, organizacinės kultūros ir veiklos rezultatų sąsajas“ – disertacijos anotacijoje teigia D. Ruželė.

Tyrimo eigoje buvo identifikuota 160 Lietuvos Lean organizacijų, respondentai buvo šių organizacijų Lean vadovai ir operacijų lygmens darbuotojai, o apklausos metu buvo gautas 121-as tinkamai užpildytas klausimynas. Remiantis empirinių duomenų analizės rezultatais, Lean praktikų ir organizacinės kultūros įtaka buvo abipusė, tačiau organizacinės kultūros įtaka Lean praktikų taikymui buvo didesnė nei Lean praktikų taikymo įtaka organizacinei kultūrai. Ir Lean praktikos, ir organizacinė kultūra darė įtaką veiklos rezultatams, o sistemos „Lean praktikos, organizacinė kultūra ir veiklos rezultatai“ elementų sąveikos neapėmė moderavimo efektų, bet apėmė du medijavimo efektus – Lean praktikos silpnai medijavo organizacinės kultūros įtaką, o organizacinė kultūra stipriai medijavo Lean praktikų įtaką veiklos rezultatams.

EVAF kolektyvas nuoširdžiai sveikina kolegą Darių Ruželę!

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos