Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ketvirto kurso Vadybos programos studentai turėjo puikią progą pusdieniui iškeisti universiteto suolą ir „Įmonės išlaidų valdymo“ paskaitas klausyti realioje verslo aplinkoje.


EY tarptautinės profesinių paslaugų, „didžiojo ketverto“ įmonės, teikiančios finansų valdymo, mokesčių, teisės, verslo konsultacijų ir audito paslaugas Finansų valdymo ir apskaitos skyriaus darbo grupės vadovės Rasa Zalensė ir Enrika Andriušaitė su studentais pasidalijo patirtimi bei pristatė praktikoje rengiamas išlaidų valdymo ataskaitas.

Studijos arčiau verslo

„Per beveik tris atkurtos nepriklausomybės dešimtmečius Lietuvoje mokslo ir verslo bendradarbiavimas dar niekada nebuvo taip arti kaip šiandien. Tačiau tiek iš darbdavių, tiek iš studentų vis dar pasigirsta nuogąstavimų dėl pastarųjų galimai didesnio teorinių žinių taikymo praktikoje poreikio“, - pastebi VU EVAF Finansų katedros docentė dr. Alfreda Šapkauskienė.

Docentės teigimu, šiandien universiteto dėstytojai studijų procese taiko įvairius aktyvaus mokymosi metodus, analizuoja realaus verslo atvejus ir duomenis, tačiau vargu ar bus kada įmanoma paskaitos metu sukurti kompleksinę, nefragmentuotą verslo aplinką. „Todėl vertiname visas verslo iniciatyvas perkelti paskaitas į verslo aplinką taip prisidedant prie studentų praktinių kompetencijų ugdymo“, - pažymi A. Šapkauskienė.

Studentų patirtys

VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto Komercijos specializacijos bakalaurė Ugnė Cemnolonskaitė džiaugiasi, kad paskaita tarptautinėje įmonėje EY buvo įdomi ir naudinga. Tuo pačiu atkreipia dėmesį, kad specialistės pasakojo apie įmonės išlaidų valdymą, pristatė, kaip teorija yra pritaikoma įmonės valdymo procesuose.

„Turėjome galimybę pasitikrinti savo turimas žinias sprendžiant praktines problemas, o taip pat sužinojome ir apie karjeros galimybes šioje srityje. Universiteto ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas suteikė progą, įdėmiau panagrinėti verslo problemas ir pamatyti turimų žinių praktinį panaudojimą“, - dalijasi Ugnė.

Verslo organizavimo specializacijos studentė Neringa Raštutytė ne tik džiaugiasi EY praktikoje taikomų ataskaitų pristatymu, bet ir pastebi, kad ataskaitų ruošimas praktikoje yra gana sudėtingas, tačiau nemonotoniškas darbas, nes kiekviena įmonė yra skirtinga ir vadovų reikalavimai ataskaitoms yra skirtingi. „Šiuo požiūriu toks darbas ar praktika yra tikrai patrauklus pasirinkimas ateičiai. Man viskas patiko, tikrai buvo labai įdomu pamatyti iš šalies jei ne patį procesą, tai bent jau to didelio darbo rezultatą, ko mes nematome ir dažnai neįsivaizduojame, koks jis gali būti.“

Mažena Višnevska, verslo organizavimo bakalaurė, dėkinga už paskaitą, nes jau anksčiau domėjosi šios įmonės teikiamomis karjeros galimybėmis, todėl jai buvo tikrai įdomu apsilankyti EY biure. Tuo pačiu Mažena atkreipia dėmesį: „Ar kažką išmokome iš teorinės pusės, tai gal ir nelabai, nes daugiau buvo parodyti praktiniai pavyzdžiai. Tačiau tai, manau, net įdomiau, nes galėjome susidaryti vaizdą, kaip atrodo darbas šioje kompanijoje“.

„Išvažiuojamosios paskaitos metu turėjome unikalią galimybę sužinoti kaip organizuojamas darbas, kokios karjeros bei mums aktualios praktikos perspektyvos vienoje iš BIG 4 įmonių“, - įspūdžiais dalijasi komercijos specializacijos studentė Kamilė Seldikovska.

„Finansų departamento darbuotojos – profesionalės, išdėsčiusios teorinius aspektus susijusius su pajamų, išlaidų valdymu, kiekvienam pateikė praktines užduotis, patikrinančias mūsų žinias bei supratimą“, - pasakoja Kamilė nuoširdžiai dėkodama dėstytojai už išreikštą iniciatyvą išvažiuojamajai paskaitai ir EY darbuotojoms Enrikai ir Rasai už idėjos įgyvendinimą.

Verslo požiūris

„Laikydamiesi savo šūkio angl. „Building a better working world“, jaučiame socialinę pareigą dalintis savo ilgamete patirtimi su jaunąja karta, sudaryti sąlygas pasisemti praktinių išlaidų valdymo žinių ir įvertinti teorinių žinių taikymą praktikoje“, - pabrėžia EY finansų valdymo ir apskaitos skyriaus darbo grupės vadovės Rasa Zalensė ir Enrika Andriušaitė.

Ekspertės džiaugiasi galėdamos būti pavyzdžiu esamiems ir būsimiems savo srities profesionalams bei pozityviai vertina galimybę Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto ketvirtakursiams pristatyti praktinius įmonės išlaidų valdymo, ataskaitų rengimo aspektus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos