Šiandien – verslo diena. Ši profesinė šventė, minima kasmet, antrą lapkričio penktadienį. Ateities verslininkus ruošiantis Vilniaus Universiteto, Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas sveikina visus esamus ir būsimus šios srities specialistus ir savo alumnų teiraujasi – ko gi reikia norint būti sėkmingu?

Gitanas Nausėda, ekonomistas

Gitanas Nausėda„Verslininkas – tai iš dalies yra savybė įgyta su mamos pienu, tačiau mokslas gali padėti kompensuoti tai, kas nėra įgimta. Klausiantiems, kas svarbiausia versle, atsakau – gera idėja. Jei ši dalis silpna, gali atrodyti, kada viską darai tobulai, bet kažkodėl nesigauna. Antra – būtina tam tikra tvarka: strategija, taktika, žingsnių seka. Ir aš neįsivaizduoju, kaip galima tai susidėlioti be jokio pradinio žinių bagažo. Tik turint jį nebereikia spėlioti kas gi tas verslo planas, ką reiškia investicijos ar kaip viską finansuoti.

Norintiems eiti šiuo keliu linkiu į pasaulį žvelgti atviromis akimis, negalvoti, kad mokykloje įgytas žinių bagažas yra baigtinis. Naudokitės savo žiniomis kūrybiškai bei lanksčiai ir atminkite, kad mokytis reikia visą gyvenimą.“

Urtė Mikelevičiūtė, „Virtuvės mitų griovėjų, VMG“ redaktorė, projektų vadovė

Urtė Mikelevičiūtė„Stebėdama artimą aplinką, kurioje begalė sėkmingų verslininkų, manau, kad svarbiausia yra kruopštus darbas. Tačiau jis pirmiausia prasideda nuo darbo su pačiu savimi. Sistemingas mokymasis, pažinčių rato plėtimas, įsivardintos krypties laikymasis, stiprybė mokytis iš savo klaidų, gebėjimas įžvelgti daugiau nei kiti – tai yra pagrindiniai sėkmės formulės dėmenys. Taip pat čia labai daug kūrybos. Juk gali pasisamdyti ne tik finansų analitiką, bet ir kūrybos vadovą, bet jei pats negebi mąstyti nestandartiškai, bus labai sunku.

Man be galo rūpi kas laukia ateityje, todėl būsimiems verslininkams linkiu kantriai mokytis iš kitų pavyzdžių, gilintis į teoriją, nes tai kuria tvirtą pagrindą. Taip pat linkiu niekada nesusireikšminti, nes visada atsiras geresnių už jus. Na ir susiraskite mylimą sritį, niekada nebijokite klysti bei būkite kūrybiškais.“

Andrius Nikitinas, „Lietuvos verslo konfederacijos“ generalinis direktorius

Andrius Nikitinas„Kai tavo hobis tampa verslu arba verslas hobiu – sėkmė garantuota. Tačiau geras verslininkas vargiai užaugs, tarkim, totalitarinėje valstybėje, kur žmonių laisvė apribota. Vadinasi labai svarbu kokioje aplinkoje bręstama, kokios asmenybės formuoja būsimą specialistą. Ne ką mažiau svarbus ir komunikabilumas, drąsa rizikuoti, gebėjimas ne tik idėją sukurti bet ir ją parduoti. Visa ši kombinacija ir yra sėkmės formulė.

Ateities verslininkams linkiu atkaklumo ir drąsos. Tenka susidurti ir su nusivylusiais žmonėmis, pasiduodančiais pirmiems nesėkmingiems žingsniams, kaltinančiais netinkamą aplinką, galiausiai nuleidžiančiais rankas. Niekada nesustokite, nuosekliai ir kryptingai siekite savo tikslų ir vieną dieną tikrai pavyks.”

Bronius Rauba, UAB „Parkis” direktorius

Bronius Rauba„Kuo skiriasi samdomas darbuotojas nuo verslininko? Pirmasis darbo valandoms pasibaigus uždaro duris ir neatsigręždamas išeina, antrojo darbo diena niekada nesibaigia, nuolat mąstoma kaip pagerinti produktą ar paslaugą. Pradžioje vakarais tikrai nežaisite krepšinio ar teniso, šį malonumą sau leisti galėsite tik tapę dideliais akcininkais. Jei toks gyvenimo būdas skamba žaviai – galbūt esate įgimtas verslininkas?

Verslą statyčiau greta tapybos, skulptūros ar grafinio dizaino. Nes tai yra kūryba iš didžiosios raidės. Juk čia susipina tiek psichologija, tiek analitika, tiek matematika. Jungdami galybę dėmenų tapome paveikslą, kuris turi patikti rinkai.

Linkiu, kad ateities verslininkai galvotų daugiau ne apie save, o apie visuomenę. Prieš kurdami ieškokite kuo galėtumėte būti naudingi, kas palengvintumėte aplinkinių gyvenimus. Kai dirbi iš nesavanaudiškų paskatų, sėkmė ateina pati.“

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos