Primename, jog tyrimas buvo atliekamas siekiant prevenciškai įvertinti VU EVAF studentų ir dėstytojų psichologinę aplinką reaguojant į galimus seksualinio priekabiavimo atvejus kitose aukštosiose mokyklose. Apdorojus duomenis ir kitus pastebėjimus dekanė prof.dr. Aida Mačerinskienė atsakė į visus rūpimus klausimus.

Kodėl rengėte apklausą ?

Tyrimas buvo atliekamas siekiant įvertinti psichologinį klimatą Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete. Dažnai nujaučiame koks yra darbinis klimatas, bet nebūtinai spėjimai būna teisingi. Mums buvo labai svarbu suprasti kaip jaučiasi studentai studijuodami, kita vertus mėginome padidinti žinojimo lauką, nes išvaizda gali būti melagingas reikalas. Mūsų studentai labai protingi ir labai gerai atrodo, tačiau norėjosi žinoti kaip jie jaučiasi.

Kokie rezultatai buvo gauti atlikus apklausą?

Kaip ir paprastai po apklausos yra kas nustebino ir yra kas pasitvirtino. Tačiau viena pamoka, kurią parodė tyrimas ir kurią privalome išmokti, yra labai svarbi – studentas yra ta visuomenės dalis kuri mums yra, o jei nėra tai turi būti, pati brangiausia. Studentas yra ateitis, nuo kurios priklauso tai ką turėsime Lietuvoje, studentas yra tas verslas, į kurį reikia investuoti daugiausiai, nes jis visada atsiperka! Manau  kad mūsų fakultetas uždirba daugiausiai ne iš studijų, bet iš absolventų, kurie gauna žinias čia ir kurie savo patirtimi didina Lietuvos ekonominę vertę ir kuria verslus, kurie yra tiesiog naudingi visuomenei.

Kita vertus mes supratome, kad VU reformos duoda gerų rezultatų, bet mums dar yra ką veikti, kad studentas būtų geriausia bendruomenės dalis. Reikia išmokti juos gerbti ir reikia išmokyti juos drąsiai gyventi.

Kokie veiksmai buvo priimti?

Su visais dėstytojais kurie buvo minėti apklausoje buvo surengti pokalbiai, kai kurie iš jų jau nedirba, kai kurie nedirbs nuo rugsėjo. Mes privalome turėti geriausius dėstytojus ir geriausius mokslininkus, nes tokia yra VU EVAF vizija – lyderiaujantis ekonomikos ir vadybos studijų ir mokslo srityse!

Ar ateityje tokio pobūdžio apklausas darysite, kodėl?

Tikrai taip, tyrimas ar apklausa yra įrankis nepakalbinus kiekvieno sužinoti daug tiesos. Mes tikrai tai naudosime ir ateityje, nes taip galima sutaupyti laiko, kurį galima skirti efektyviems darbams.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos