2018 pavasaris

Kaip ir kasmet I kurso Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentai, mokydamiesi apie socialiai atsakingą verslą, pratęsė gražią tradiciją ir įgyvendino šaunius socialinius projektus. Smagu, kad prie studentų iš Lietuvos prisijungė ir studentai iš Azerbaidžano, Prancūzijos, Italijos, Čekijos ir tolimojo Urugvajaus.

Ernestas Mikulis ir Vaidas Povilavičius pasirinko pagelbėti gyvūnų prieglaudai „SOS gyvūnai“. Vaikinai lankėsi prieglaudoje prie Akropolio, kurioje rūpinamasi apie dvidešimčia augintinių. Ernestas ir Vaidas nugabeno gyvūnams 20 kg aukštos kokybės šunų ėdesio, tinkamo visoms šunų veislėms. Studentai prisipažino, kad pasirūpinę beglobiais ir išgirdę padėką, jautėsi tikrai puikiai ir mano, jog kiekvienas gali prisidėti paaukodamas šiek tiek pinigų ar reikiamų dalykų.


1 Vaidas Povilavicius

Vaidas Povilavičius prie SOS gyvūnai Akropolio filialo


Erasmus studentas iš Italijos Stefano Mignolo kartu su studentėmis iš Filosofijos fakulteto Gabija Križanauskaite ir Amanda Kriaučiūnaite įsitraukė į savanorystę vaikų dienos centre „Išminties erdvės“. Visą pavasario semestrą studentai padėjo vaikams ruošti namų darbus, kartu žaidė, vyko į ekskursijas. Nors Stefano nemokėjo lietuviškai, tačiau puikiai rado bendrą kalbą su vaikais. „Man patinka leisti laiką su vaikais, pasiūlyti pagalbą tiems, kam jos reikia. Dienos centre išmokau būti kantresnis, nes su vaikais reikia turėti auksinę kantrybę,“ – juokėsi Stefano.
 

2 Stefano

Stefano su vaikais dienos centre „Išminties erdvės“


Gabriela Rodriguez iš Urugvajaus kartu su draugais lankėsi Carito organizacijos įkurtuose nakvynės namuose. Studentai nugabeno drabužių, maisto, vaikams žaislų. „Neturiu pakankamai žodžių, kad galėčiau iš tikrųjų išreikšti kiek džiaugsmo man suteikė galimybė per Carito organizaciją padėti vargšams. Sutikau nuostabių žmonių su nuostabiomis istorijomis. Neabejotinai dar ne kartą sugrįšiu kaip savanorė į Caritas organizaciją,“ – savo įspūdžiais dalijosi Gabriela.

3 Gabriela

Gabrielos dovanos benamiams


Gytis Katilius ir Titas Kutyrevas pagelbėjo roganizacijai „Beglobis“. Padedami draugų ir šeimos narių studentai nugabeno sauso maisto katėms, kurio tuo metu labiausiai reikėjo „Beglobiui“.

4 Titas

 Titas


Lala Shekhmametyeva iš Azerbaidžano lankėsi labdaros ir paramos fondo “Vilties centras” įkurtoje valgykloje skurstantiems. Studentė sužinojo, kad valgyklai labiausiai reikia kruopų sriuboms ir košėms, tad Lala jų ir parūpino. Taip pat nugabeno drabužių, rankšluosčių. “Tikiu, kad su mūsų pagalba vieną dieną šių žmonių gyvenimas pagėrės,“ – įsitikinusi Lala.

5 Lala

Lalos dovanos „Vilties centro“ valgyklai

Erasmus studenčių Anaïs Mazoyer iš Prancūzijos ir Alice Pollakova iš Čekijos iniciatyvumo dėka Europos lyčių lygybės instituto darbuotojai surengė paskaitą-pristatymą apie instituto veiklą ir lyčių lygybės padėtį bei perspektyvas Europos šalyse. Į pristatymą studentės sukvietė kitus Erasmus studentus ir visus besidominčius. Surganizuoti susitikimą nebuvo lengva, nes instituto dienotvarkė labai intensyvi, bet po daugybės laiškų, skambučių ir žinučių, pagaliau data buvo paskirta. „Labai džiaugiuosi iš arčiau susipažinusi su šio instituto veikla. Manau, kad apie jų veiklą turėti žinoti ne tik studentai, bet ir kuo daugiau žmonių,“ – įsitikinusi Anaïs.

6 Anais Alice

 Europos lyčių lygybės institute


Abdulla Abdullazade ir Mirislam Ganiyev iš Azerbaidžano aplankė senolius Senjorų socialinės globos namuose Vilniuje. Ir nors studentai nemokėjo lietuviškai, tačiau jiems kuo puikiausiai sekėsi komunikuoti su senjorais, kurie labai džiaugėsi jų vizitu. Studentų iniciatyvą palaikė Turkijos verslininkas, turintis Vilniuje kebabinę, paaukojęs pinigų, už kuriuos Abdulla ir Mirislam galėjo nupirkti senjorams reikalingų produktų ir skanėstų. „Kiekvienas turėtų aplankyti senjorus senelių namuose. Paprastas bendravimas suteikia jiems daug džiaugsmo. Nepamirškime, kad patys kažkada susensime,“ – teigė Abdulla.

7 Abdulla

Mirislam ir Abdulla su senjore Janina


Laurynas Alekna ir Ieva Razbickaitė pagalbos ranką ištiesė gyvūnų prieglaudai „Grinda“. Studentai nugabeno sauso maisto šunims ir išvedė juos pasivaikščioti. „Raginame kiekvieną prisidėti ir savanoriauti ar aremti kitaip beglobius gyvūnus,“ – kvietė Laurynas.

8 Laurynas

Laurynas gyvūnų prieglaudoje

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos