Esu VU magistrantė, studijuoju Verslo vystymą. Būdama pirmame kurse pateikiau paraišką pagal dvišalių mainų programą studijoms ir atlikti praktiką Rusijos universitetuose.

2017 m. rugpjūčo mėnesį gavau kvietimą atvykti į Maskvą, tad nuo rudens trečiame semestre studijavau „Inovacijų valdymą ir marketingą“ bei mokiau lietuvių kalbos studentus MVU Lomonosovo universitete. Kad laikas praleistas universitete būtų tikslingas, dar su užseniečių studentais lankiau rusų kalbos literatūros, gramatikos paskaitas. Teko lankyti kinų kalbos paskaitas, susipažinti su heroglifais.

Atvykus mane globojo kuratorė Jelizaveta Pečkovskaja, padėjo susitvarkyti begales esamų dokumentų bei įsikurti. Rūpinosi bei supažindino su universiteto gyvenimu, taisyklėmis, patarė ką aplankyti Maskvoje. Apsigyvenau su mergina iš Talino, vėliau iš Vienos.

Neslėpsiu, pradžioje būdavo daug dvejonių, baimių vykti į didelį miestą. Maskvoje esu buvusi ne kartą, bet gyventi – niekada. Rugsėjo mėnuo pasitiko pakankamai šiltas, mieste būdavo įvairių renginių, tokių kaip Maskvos miesto šventė vykusi visą savaitę. Apsilankiau Didžiajame ir Mažajame, Čechovo, Maskvos operetėse, Tumino J. Vachtangovo teatruose bei įvairiuose muziejuose. Kartais eidavau pasivaikčioti ar pasivažinėti su dviračiu palei Maskvos upės pakrantę. Šalimais yra įsikūrusi Tretiakovskaja paveikslų galerija, Murakami modernioji japonų menininko galerija. Žiemos metu ypač gražūs parkai, tad vieną gražią dieną išsinuomavome slides ir grožėjomės sniego purumu.

Miestas labai didelis, turėjau priprasti prie didelių atstumų, laiko sąnaudų bei pritrintų kojų. Metro kaip atskiras miestelis – gausu žmonių, pastovus judėjimas, kas iš pradžių labai vargino. Mieste taip pat daug įvairių tautos atstovų religinių namų, kaip sinagogos, mečetės, cerkvės, armėnų ir kitų šalių maldos namų. Teko tris dienas švęsti Naujuosius metus „Roš Hašana“ su žydais, kurie žymimi rugsėj pab. Miestas pilnas įvairių žmonių, atvykusių iš viso pasaulio šalių.

Mokiausi su Italijos, Prancūzijos, Lenkijos, Turkijos, Irano, Vietnamo, Kinijos, Japonijos bei Rusijos šalių atstovais, visi labai draugiški: patardavo, pagelbėdavo, nurodydavo kur galima rasti informacijos, bendradarbiaudavo.

Gyvenau pagrindiniame universiteto pastate, kurį puošia 33 aukštai su žvaigžde viršuje. Paskutiniuose aukštuose įsikūrę įvairūs muziejai. Pirmame aukštuose yra parduotuvėlės, valgyklos, kuriuose skaniai maitina, kirpykla, grožio salonas, taisykla, skalbykla, vaistinė ir kt. Įsteigtų daug įvairių būrelių: šokių, kalbų, intelektualių mąstymą lavinančių. Po pastatu yra baseinas, kuriame mokoma plaukti.

Lankydavausi MSU International Student Club, kuriame iš visų pasaulio šalių susirinkdavo studentai neformaliam bendravimui, pasakojimams apie savo šalies tradicijas, kultūrą. Buvo suorganizuota išvyką į Zvenigorodą, kuris yra 100 km nuo Maskvos.

Rytais dėstydavau, mokiausi rusų kalbos, vakarais bei šeštadieniais studijuodavau, dažnai laikydavau egzaminus, bet stengdavausi ištrūkti ir pasidžiaugti savo buvimu Maskvoje.

Linkėjimai iš Maskvos!!! Alina Vyčaitė

 

 

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos