Startavo aukšto lygio mokslinių tyrimų projektas „Naujas požiūris į optimalios valiutos erdvės teoriją heterogeninėje Europos Sąjungoje“ („Euro4Europe”), kurio metu Lietuvos tyrėjai bendradarbiaus su žymiais mokslininkais iš prestižinių užsienio mokslo institucijų - Vienos ekonomikos ir verslo universiteto, Austrijos ekonomikos tyrimų instituto (WIFO), Brno Mendel universiteto (Čekija) ir Friedrichshafeno Zeppelin universiteto (Vokietija).

Projekto metu bus atliekami verslo ciklų sinchronizacijos tyrimas, taikant 3 empirines strategijas: a) nacionalinių verslo ciklų sinchronizacijos analizė; b) ekonominės integracijos ir makroekonominių šokų perdavimo tyrimas naudojant GVAR; c) regioninės verslo ciklų integracijos tyrimas. Projekte bus siekiama ištirti, ar yra įrodymų, patvirtinančių endogeninės optimalios valiutos erdvės teorijos šalininkų nuomonę, kad integracija didina verslo ciklų asimetriją (Frankel, Rose, 1998), ar mažina ją (Krugman, 1993).

Projekto mokslinis vadovas – doc. Ing. dr. Svatopluk Kapounek.

Lietuvos pagrindinių tyrėjų grupė:
Dr. Povilas Lastauskas
Dr. Dmitrij Celov
Doc. dr. Laimutė Urbšienė
Dokt. Rima Rubčinskaitė

Maloniai kviečiame visus besidominčius ekonomikos moksliniais tyrimais susipažinti su projekto tyrimų temomis bei planuojama taikyti metodologija š.m. vasario 13 d. 17.30 val. renginyje, kuris įvyks Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete (Saulėtekio al. 9). Auditorija bus patvirtinta užsiregistravusiems el. paštu: .

Ypač laukiame ir kviečiame atvykti į renginį esamus ir būsimus doktorantus, kurie domisi ekonomikos tyrimais ir norėtų prisijungti prie projekto komandos. Rašykite el. paštu: .

Projekto laikotarpis: 2018 m. sausio 8 d. – 2022 m. sausio 7 d.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.

naujiena2018 02 05

 

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos