Mantas Bartuška 500x500

Generalinis direktorius, AB „Lietuvos geležinkeliai“

Kas buvo svarbiausia renkantis, kur studijuoti?
Besiruošdamas bakalauro studijoms žinojau, kad noriu studijuoti finansus, todėl ieškojau tokio universiteto, kuris galėtų suteikti geriausiais žinias šioje srityje. Tuo metu VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas buvo geriausias visoje Lietuvoje, todėl jis tapo mano pirmuoju pasirinkimu.

Jūsų nuomone, ar paprasta derinti studijas su darbu? Kokie būna iššūkiai?
Kadangi pats studijuodamas trečiame kurse pradėjau dirbti, galiu patvirtinti, kad teisingai paskirsčius prioritetus bei pasitelkus laiko planavimo įgūdžius, darbas ir studijos tikrai yra suderinami.

Kas svarbiausia siekiant karjeros?
Kiekvienas karjeros besiekiantis asmuo turi suprasti ir nusiteikti įdėti daug darbo bei pastangų tam, kad pasiektų norimą rezultatą. Sekanti neatsiejama kiekvienos sėkmės istorijos dalis yra patirtis bei praktika. Be to, džiaugiuosi, kad kažkada pasinaudojau galimybe ir sudalyvavau studijų mainų programoje, nes tuo metu sukauptos žinios bei tarptautinės patirtys man pasitarnauja ir šiandien.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų? Kokios paskaitos labiausiai patiko? Kurios buvo sudėtingiausios?
Vienas įsimintiniausių dalykų studijų metu, man asmeniškai, be abejonės buvo aukštosios matematikos paskaita. Šita paskaita buvo pati sudėtingiausia 😊 Labiausiai mėgau verslo vadybos modulį.

Gal pamenate kokį linksmą, studentišką nuotykį?
Jų buvo tiek daug, kad net sunku dabar kažką išskirti!

Kaip ruošdavotės egzaminams: nuosekliai, viso semestro metu, ar likus kelioms dienoms?
Manau, kad kaip ir daugumai studentų, mano pasiruošimai vykdavo nenumaldomai artėjant atsiskaitymų terminams.

Jūsų nuomone, kokią vietą išsilavinimas užima siekiant tapti savo srities profesionalu?
Nenorėčiau išskirti vien tik išsilavinimo, nes manau, kad norint tapti kažkurios srities profesionalu, reikia mokytis nuolatos, t.y. visą gyvenimą.

Kokias savybes turi geras studentas ir kaip jos padeda siekti karjeros?
Geras studentas yra tas, kuris išmoko mokytis, kitaip tariant, turėdamas tam tikrų resursų ir įrankių žino, kaip jais efektyviai naudotis. Ta pati savybė galioja ir siekiant karjeros – neužtenka vien tik žinoti, reikia mokėti panaudoti, pritaikyti tai, ką žinai.

Kokią didžiausią pamoką išmokote savo karjeros kelyje?
Svarbiausia pamoka yra tai, kad tik sunkus darbas duoda norimų rezultatų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos