N Noreikienė 500x500Renginių bei narysčių vadybininkė, Europos Fotonikos Industrijos Konsorciumas

 

Kokių svajonių turėjote studijų metais? Ar jos išsipildė?
Bakalauro metu buvo tiesiog svarbu įstoti į pasirinktą specialybę, joje gerai pasirodyti bei gerai praleisti laiką su kursiokais. Tai padaryti pasisekė.
Magistro metu svajonės jau buvo kitokios, labiau apibrėžtos. Svarbu buvo įgyti aktualių žinių, kurias būtų galima panaudoti praktikoje, sėkmingai suderinti darbą bei mokymąsi. Po magistro dirbau pagal specialybę ir sunkiai, tačiau mokslą ir darbą visgi pavyko suderinti. Kas nepasisekė – tikėjausi, jog po magistro studijų baigimo gausiu gerai apmokamą darbą pagal specialybę, tačiau taip neįvyko, kadangi darbdaviai daugiau reikalauja patirties nei išsilavinimo.

Kas buvo svarbiausia renkantis, kur studijuoti?
Mokslo įstaigos reputacija, galimybė įgyti aktualią profesiją.

Jūsų nuomone, ar paprasta derinti studijas su darbu? Kokie būna iššūkiai?
Dirbau tiek bakalauro, tiek magistro metu. Nesakyčiau, jog tai padaryti buvo lengva. Reikėjo daug disciplinos, energijos bei valios praktiškai atsisakyti laisvalaikio.

Kas svarbiausia siekiant karjeros?
Žinojimas, kam tau to reikia. Manau svarbiausia kažko siekiant yra mėgautis procesu, kadangi karjeros siekimas reikalauja daug jėgų ir pastangų. Svarbu žinoti, jog vienokie ar kitokie pasiekimai turės įtaką tavo gyvenimui, kad nuo to pasijausi laimingesnis. Kitu atveju galbūt verta rinktis siekti kažko kitko, pvz. būti geru draugu, šeimos žmogumi, automechaniku, turėti daug hobių ar pan.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų?
Nuolatinis gyvenimas studijų – darbo tempu, dar – Erasmus patirtis.

Kokios paskaitos labiausiai patiko? Kurios buvo sudėtingiausios?
Labiausiai patiko paskaitos, susijusios su minkštaisiais dalykais (psichologija, vartotojų elgsena ir pan.). Sudėtingiausi buvo tikslieji mokslai, kadangi nesu tiksliųjų mokslų žmogus.

Gal pamenate kokį linksmą, studentišką nuotykį?
Kažkokių mažmožių, kurie priversdavo nusijuokti būdavo daug, tačiau vieno ypatingo nepamenu. Kadangi studijų metais dirbau, nuotykiavimui laiko per daug nebūdavo.

Kaip ruošdavotės egzaminams: nuosekliai, viso semestro metu, ar likus kelioms dienoms?
Visuomet pasverdavau poreikį. Jeigu žinodavau, jog tam tikros paskaitos egzaminui pakaks pasiruošti kelių vakarų prieš egzaminą, taip ir elgdavausi, kadangi laisvo laiko turėjau mažai. Jeigu mačiau, jog efektyviau ruoštis nuosekliai, stengdavausi skirti tam laiko dozuotai viso semestro metu. Visgi dažnesnis pasirinkimas buvo pirmasis.

Jūsų nuomone, kokią vietą išsilavinimas užima siekiant tapti savo srities profesionalu?
Manau, jog išsilavinimas yra būtinas, kaip kasdienė higiena, tačiau didelį dėmesį reikia skirti ir praktikai, realiam darbui.

Kokias savybes turi geras studentas ir kaip jos padeda siekti karjeros?
Sveikas gyvenimo būdas - be geros sveikatos sudėtinga skirti jėgų protinei veiklai, išlikti veržliam.
Disciplina – padeda efektyviai susidėlioti veiklas, prioritetus, tikslus.
Tikslus žinojimas ko nori ir kodėl to nori – tik taip gali išlaikyti motyvaciją sudėtingų etapų metu bei jaustis užtikrintam dėl savo pasirinkimų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos