Rasa

Program Manager, Google ir CEO, Instinctus Marketing Consultations

Kokių svajonių turėjote studijų metais? Ar jos išsipildė?
Mano visos svajonės išsipildė - studijos papildė mano trūkstamų žinių bagažą, sukūrė puikų pažinčių ir draugų ratą, padėjo judėti norimos karjeros link. Neišsipildė tik viena "svajonė" / tikslas studijų metais - universitetas neišleido studijų į užsienį dėl trumpos studijų programos (1,5 m.), tikiuosi, dabartinei kartai tai jau nebėra kliūtis.

Kas buvo svarbiausia renkantis, kur studijuoti?
Svarbiausia - studijų programa, taip pat svarbu: studijų trukmė, universitetas ir jo statusas, galimybės ir universiteto ryšiai su užsienio universitetais, vykdomos tarptautinės programos.

Jūsų nuomone, ar paprasta derinti studijas su darbu? Kokie būna iššūkiai?
Nepaprasta, bet įmanoma. Iššūkiais tampa tavo laiko planavimas ir jo prioretizavimas, gebėjimas išlaikyti balansą tarp veiklos ir poilsio.

Kas svarbiausia siekiant karjeros?
Meilė sričiai, kurioje dirbi ir veiklai, kuria užsiimi/nori užsiimti. Tuomet niekada netrūksta noro, laiko, motyvacijos ar jėgų pasiekti savo karjeros aukštumų.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų? 
Kolektyvas, įstojęs mokytis kartu. Tokios įvairios iš išsilavinusios kompanijos daug kas galėtų pavydėti :)

Kokios paskaitos labiausiai patiko? Kurios buvo sudėtingiausios? 
Pas prof. V. Dikčių nelengva mokytis, bet labai rewarding :) jos buvo ir įdomiausios ir sudėtingiausios.

Gal pamenate kokį linksmą, studentišką nuotykį? 
Mes magistrantai, mažai turėjom linksmų studentiškų nuotykių, beveik visi šalia studijų dirbome darbus ir buvome susikoncentravę į tikslą. Tad deja, nepamenu.

Kaip ruošdavotės egzaminams: nuosekliai, viso semestro metu, ar likus kelioms dienoms? 
Sunku ir prisiminti, bet man atrodo nuoseklumas buvo maksimalus (jei neklystų, pasirinkimo nelabai ir buvo, nes programa buvo intensyvi ir "suspausta"). Kita vertus, tikrai būdavo paskaitų, kurioms tekdavo ruoštis likus savaitei iki egzamino, ypač tokioms, kurios susijusios su tavo profesija. Kartais didelio pasiruošimo nereikėdavo, nes teorija labai lengvai įsimindavo, kai būdavo susijusi su praktika darbe.

Jūsų nuomone, kokią vietą išsilavinimas užima siekiant tapti savo srities profesionalu?
Manau nėra vienareikšmio atsakymo į šį klausimą. Klausimas - ką mes laikome išsilavinimu? Jei TIK universiteto baigimas yra išsilavinimas, tuomet sakyčiau tai nebūtinai užima svarbią vietą, nes diplomo turėjimas dar nepadaro tavęs profesionalu ar gudresniu už kitus. Jei kalbame apie išsilavinimą plačiąja prasme - kaip domėjimasis savo sritimi, nuolatinis tobulėjimas, žinių gilinimas - tuomet vienareikšmiškai tai labai svarbus veiksnys tampant profesionalu. Be išsilavinimo plačiąja prasme, nelabai įsivaizduoju profesionalo.

Kokias savybes turi geras studentas ir kaip jos padeda siekti karjeros?
Mano nuomone ypač svarbios savybės -užsispyrimas ir žingeidumas. Asmeninės savybės, kurios padeda "žibėti" moksluose, dažai padeda "žibėti" ir darbuose, todėl jos gali būti įvairiausios.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos