3. EvelinaLietuvos Banko Priežiūros tarnybos
Vyresnioji Rinkos ir likvidumo rizikos specialistė
Riziką ribojančios priežiūros departamentas

 

Kas buvo svarbiausia renkantis, kur studijuoti?
Pirma svarbiausia pasirinkti dominančią studijų kryptį. Kadangi jau mokykloje puikiai sekėsi tikslieji mokslai (teko dalyvauti ir iškovoti prizines vietas įvairiuose matematikos konkursuose ir olimpiadose) ir visuomet labai domino pasaulio istorija: filosofinių ir politinių idėjų, o kartu ekonominių struktūra kaita, bei galimi tolimesni raidos scenarijai - pasirinkau studijuoti ekonomiką. Manau, ekonomikos mokslas žavus tuo, kad ne tik diskutuoja apie įvairias socialines, ekonomines, politines problemas, bet geba jas vertinti ir spręsti remdamasis matematiniais metodais. Antras svarbus dalykas renkantis studijas – tai studijų mokykla. Vilniaus Universitetą pasirinkau, nes, mano manymu, tai geriausia studijų mokykla socialinių mokslų srityje Lietuvoje, turinti gilias tradicijas ir suburianti geriausius savo srities specialistus.

Jūsų nuomone, ar paprasta derinti studijas su darbu? Kokie būna iššūkiai?
Derinti darbą ir studijas nėra paprasta, bet įmanoma. Svarbiausia kruopščiai planuoti savo dienotvarkę ir nusiteikti, kad ji tikrai bus užpildyta. Dirbant ir studijuojant gali tekti paaukoti visiems įprastą laisvalaikį: galbūt nespėsite sekti naujausių kino filmų, knygų ar spektaklių; gali tekti susidurti ir su miego trūkumu, bet kartu išmoksite susitelkti ir išplėsti savo galimybių ribas. Ypač įdomus, užsispyrimo reikalaujantis ir charakterį grūdinantis laikotarpis - magistro studijos, kai dauguma studentų jau turi savo pirmuosius profesionalius darbus ir tuo pat metu siekia aukštesnio mokslinio laipsnio. Nereikėtų pamiršti, kad visi įveikti iššūkiai ir išmoktos pamokos, tikrai pravers siekiant tolimesnių tikslų įvairiose gyvenimo srityse ateityje.

Kas svarbiausia siekiant karjeros?
Taigi, mano manymu, siekiant karjeros svarbiausia yra nuolat tobulėti ir nenustoti siekti žinių. Kaip sakė Sokratas: „Aš žinau, kad aš nieko nežinau“. Žinios – tai neribotas kapitalas. Atsakydama į šį klausimą taip pat norėčiau pasinaudoti ir Prof. Vlado Algirdo Bumelio patirties patvirtinta mintimi, kad prie visų žmogaus laimėjimų sėkmė prisideda tik 1 procentu, o 99 procentai - atkaklaus darbo nuopelnas.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų?
Atsiminimų daug, todėl sunku išskirti vieną. Daug smagių prisiminimų iš pirmųjų studijų metų, kuriose buvo visko: ir nenuspėjamumo, ir kolegiškos dėstytojų globos, o dažnai ir labai griežtų reikalavimų, taip pat buvo daug savarankiško darbo ir atrastų naujų idėjų. Įsiminė daug skirtingų sutiktų kolegų studentų, dėstytojų ar kviestinių svečių, tarp tokių buvo gerb. Prezidentas Valdas Adamkus. Primenu jo paskaitą, kurioje teko dalyvauti ir kurioje Prezidentas pasidalino savo gyvenimo istorija.

Kokios paskaitos labiausiai patiko? Kurios buvo sudėtingiausios?
Patiko M. Kubiliaus Filosofijos paskaitos, B. Pladžio „Ekonominių struktūrų raida“, labai patiko, bet kartu ir nebuvo lengvos Prof. Dr. L.Čekanavičiaus ir Doc.dr. L.Rupšienės paskaitos. Sudėtingiausia paskaita, tikriausiai dėl to, kad nežinojome ko tikėtis, buvo pirmaisiais studijų metais sutikta V.Daukšo „Aukštoji matematika“.

Gal pamenate kokį linksmą, studentišką nuotykį?
Praėjus šiek tiek laiko, visi studijų metai atrodo kaip vienas puikus studentiškas nuotykis.

Kaip ruošdavotės egzaminams: nuosekliai, viso semestro metu, ar likus kelioms dienoms?
Nuosekliai mokydavausi viso semestro metu, bet kelios dienos prieš egzaminą paprastai būdavo pačios intensyviausios.

Jūsų nuomone, kokią vietą išsilavinimas užima siekiant tapti savo srities profesionalu?
Išsilavinimas, įgytas universitete, duoda pamatus, supažindina su įvairiomis idėjomis, išmoko naudotis įvairiais įrankiais atliekant mokslinius tyrimus, kuriuos vėliau galima panaudoti siekiant tapti savo srities profesionalu.

Kokias savybes turi geras studentas ir kaip jos padeda siekti karjeros?
Geras studentas turi būti žingeidus, kūrybingas, užsispyręs ir darbštus. Tačiau, kita vertus, tai labai individualu ir vieno „gero studento“ apibrėžimo nėra: kai kas iš studijų gali pasiimti labai daug žinių ir ištobulinti įgūdžius, kitas - tik tiek, kiek reikia įgyti diplomą, dar kitas – gali išsinešti, ne tik žinias, bet ir įgyti draugų ratą. Taigi, vieno teisingo kelio karjeroje, kaip ir gyvenime, nėra, o daug kas priklauso nuo studento tikslų, pastangų ir žmogiškų savybių. Svarbu išnaudoti savo gerąsias savybes.

Jūsų nuomone, kokią dalį studijų sėkmės sudaro studento ir dėstytojo ryšys bei koks jis turėtų būti?
Mano nuomone, ypač pirmaisiais studijų metais dėstytojai gali būti puikus pavyzdys ir įkvėpimas. Taip pat manau, kad teisingas dėstytojo ir studento ryšys turėtų būti kolegiškas ir pagarbus. Dėstytojai, kurie elgiasi su studentais kaip su jaunais pagarbos vertais kolegomis lengviau įgyja studentų simpatijas ir pasitikėjimą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos