Žilvinas Gailius copy

UAB Iremas Ekonomikos ir finansų direktorius

Koks buvo Jūsų studentiškas gyvenimas?

Jis tikrai buvo "studentiškas". Tiek gyvenimo sąlygos, tiek rutina. Bet iš dabartinės perspektyvos suprantu, kad tai tam tikra prasme buvo neišnaudotas laikotarpis. Tad visiems studentams palinkėčiau nebijoti rizikuoti, nešvaistyti laiko ir būtinai mėgautis šiuo laikotarpiu.

Kokie paprasti, kasdieniai dalykai įkvepia ir motyvuoja?

Kuo toliau, tuo labiau pastebiu, kad didžiausia vidinė motyvacija ir geriausios idėjos aplanko, kai organizmas yra pailsėjęs. Tad neįsivaizduočiau savo geriausios dienos be kokybiško miego ir rytinio lengvo bėgimo parkelyje.

Jeigu galėtumėte pasirinkti, kuo šiandien būti (ekonomistu, verslo savininku, analitiku ar pan.), ką rinktumėtės?

Manau, kad svarbiausia rasti vidinį balansą ir žinoti savo prioritetus. Šiuo metu dirbu samdomą darbą, bet sistemingai siekiu tapti nepriklausomu, įgyvendinti savo idėjas ir pats kontroliuoti savo laiką. Tad norėčiau auginti tvarų nuosavą verslą.

Kokios yra didžiausios Jūsų vertybės?

Drąsa ir pasitikėjimas tiek savimi, tiek savo kolegomis, pavaldiniais.

Kokia buvo įprasta Jūsų dienos rutina studijų metais ir kokia yra dabar?

Studentiška rutina - chaotiška, kiekviena diena skirtinga ir buvau užkietėjęs „pelėda“. Manau, čia buvo mano klaida, kad leidau sau studijų metais per daug ilsėtis nuo nepavargimo. Dabartinė - turiu savo ritmą, keliuosi anksti, keliavimas į/iš darbo.

Kokią didžiausią pamoką išmokote savo karjeros kelyje?

Pasirinkti dirbti tik su tais žmonėmis (vadovas, kolegos), iš kurių žinai/supranti, kad gali daug išmokti ir panaudoti savo karjeros kelyje. Tai yra nemokama kasdienio tobulėjimo galimybė, kurią privalo pasinaudoti kiekvienas. Geriau pasirinkti mažesnį atlyginimą, bet kompetetingus bendradarbius vadovus, nei didesnį atlygį ir susikurti iliuziją, kad esi labai protingas/gudrus dar tik pradėjęs savo karjeros kelią.

Kokiomis asmenybėmis žavitės ir kodėl?

Neturiu įpročio sekti konkrečių žmonių ilgu laikotarpiu, kas galbūt nėra gerai. Esu akimirkos žmogus, ieškau turinio įvairovės, skirtingų nuomonių. Galbūt išskirčiau Anthony Hopkins dėl jo požiūrio į žmogaus gyvenimą, visatą. Anthony Bourdain, kuris padėjo mano suvokti, kokie mes esame maži ir koks didelis, neatrastas pasaulis mus supa.

Kas svarbiausia siekiant karjeros?

Mokėjimas save tinkamai, kompetetingai pateikti bei, žinoma, teisingų ryšių užmezgimas. Privalai būti pamatytas ir išgirstas.

Kas labiausiai įsiminė iš studijų metų?

Konkretaus prisiminimo neturiu, tačiau išskirčiau turbūt ketvirtą kursą, kuomet jau buvau atsipalaidavęs studentas, dirbau savo srityje, daug bendravome su kurso draugais. Buvo toks „mashup“ teigiamų dalykų ir požiūrio.

Kokios paskaitos labiausiai patiko? Kurios buvo sudėtingiausios?

Aukštoji matematika buvo sudėtinga, bet įveikiama, nors, prisipažinsiu, buvo momentų, kuomet suabejojau savo galimybėmis. O iš patikusių buvo gana nemažai, bet negalėčiau išskirti vieno ar kelių labiausiai patikusių. Disciplinų buvo daug, bet ir pačią nuobodžiausią discipliną galima įdomiai dėstyti, jei lektorius sugeba turinį pristatyti teisingai ir atvirkščiai.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos