Studijų aplinka

Kokybiškoms studijoms be jokios abejonės reikia atitinkamos aplinkos. Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas kasmet keičiasi ir tobulėja. Čia su studentais dirba dėmesingi ir reiklūs dėstytojai bei mokslininkai, auditorijos atnaujintos ir aprūpintos modernia įranga, visame fakultete veikia bevielis interneto ryšys, kuriamos laisvalaikio-poilsio zonos, maitinimo įstaigos siūlo šviežią maistą, bibliotekos resursai pasiekiami visą parą septynias dienas per savaitę, čia pat veikia inovatyvios įmonės, kurios ieško praktikantų ir naujų darbuotojų būtent iš Saulėtekio akademinio miestelio studentų būrio. Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete gali ne tik studijuoti, bet ir leisti laisvalaikį su bendraminčiais: organizuoti renginius, susitikimus, sportuoti ir siekti aukštų rezultatų varžybose, dalyvauti konkursuose ir t.t. Kiekvieną raginame: BŪK SMALSUS IR AKTYVUS!

Geografija ir infrastruktūra

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas įsikūręs Saulėtekyje – vaizdingoje Vilniaus miesto dalyje, mikrorajone, priklausančiame Antakalniui. Saulėtekyje susiformavo vakarietiškas studentų miestelis, kuriame verda jaunatviškas, kūrybingas gyvenimas. Jau dabar Saulėtekis spaudoje vadinamas „žinių miestu“. Artimiausiu metu užbaigus Fizinių ir technologinių mokslų bei Jungtinio gyvybės mokslų centrų statybas, Saulėtekis taps bene galingiausiu mokslo ir technologijų centru Lietuvoje, sukoncentravusiu daugiau kaip 15 tūkst. studentų, kelis tūkstančius mokslininkų ir išskirtinę inovatyvių technologijų įmonių bendruomenę. Kiekvienas Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto bendruomenės narys tampa maža, tačiau svarbia šio akademinio centro dalimi. Saulėtekio akademinį miestelį sudaro:

Auditorijos

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto auditorijos yra Saulėtekio alėjoje 9 – pirmuosiuose, antruosiuose ir jungiamuosiuose rūmuose. Fakultetas turi 45 auditorijos, iš kurių 7 kompiuterinės. Kompiuterinės auditorijos talpina nuo 15 iki 40 studentų, paskaitoms ir seminarams skirtos 36 auditorijos pritaikytos dirbti tiek mažesnėms tiek ypač didelėms studentų grupėms. Visose auditorijose yra sumontuota šiuolaikinė įranga – kompiuteriai, projektoriai, interaktyvios „Smart board“ lentos, vaizdo konferencijų įranga. Fakultete veikia bevielė interneto prieiga VU „Eduroam“. Fakultetas naudojasi VU elektroninių studijų ir egzaminavimo centro paslaugomis, jame vienu metu egzaminą prie kompiuterių gali laikyti 200 studentų.

Fakultete naudojama daug specialios profesionalios ir mokomosios kompiuterių programinės įrangos. Bendradarbiaudamas su Lietuvos ir užsienio programinės įrangos gamintojais ir platintojais (Alna, Baltic Amadeus, Rivilė, Stekas, Microsoft, IBM ir kt.) fakultetas įsigyjamą ir dovanojamą produkciją panaudoja ne tik auditorinių užsiėmimų metu, bet ir rengiant kursinius, mokslo tiriamuosius darbus, profesinės praktikos užduotis.


Biblioteka

Pušynuose paskendusiame Saulėtekyje šalia dešimtmečius studentų minamo pėsčiųjų tako 2013 m. savo duris atvėrė Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras, paprasčiau vadinamas tiesiog VU biblioteka, veikianti 7/24, t.y. visą parą septynias dienas per savaitę. Tai modernus, šiuolaikinis žinių ir informacijos centras, pasižymintis kokybiška ir įvairialype informacijos išteklių, paslaugų ir programų pasiūla, sukuriantis skatinančią ir įkvepiančią aplinką. Jaukiai suplanuota kiekvieno aukšto bendra erdvė - skaitykla, iš kurios galima patekti į individualaus darbo kabinas. Tenka tikėtis, kad centre siekiamos žinios bus pažangios, kaip ir jo architektūra.
Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) studentai ir mokslinis personalas naudojasi Nacionalinio atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) paslaugomis: fakultetui priklauso pastato A korpuso IV ir V aukštų skaityklos. Atvirame MKIC fonde yra apie 40 000 vnt. EVAF priskiriamų leidinių, veikia bevielis interneto ryšis, galima nemokamai skenuoti dokumentus, kopijuoti, spausdinti dokumentus, naudotis fotografavimo stovu. MKIC fondas elektroniškai katalogizuotas, tai leidžia vartotojams ne tik susirasti knygą elektroniniame kataloge, bet ir užsisakyti internetu. Universiteto vardu yra prenumeruojama daug duomenų bazių su visatekstėmis prieigomis prie mokslo leidinių.

Fakultetas naudojasi Vilniaus universiteto virtualios mokymosi aplinkos (VMA) teikiamomis galimybėmis (http://vma.esec.vu.lt/). Pasitelkus VMA mokymo procese gali būti naudojami įvairūs mokymo ir mokymosi scenarijai, metodai, galimas vaizdus interaktyvios studijų medžiagos pateikimas, aktyvus bendradarbiavimas, konsultacijos tiek su dėstytoju, tiek su kitais studijuojančiaisiais. Įdiegta BigBlueButton įranga leidžia dėstytojui iš savo darbo vietos bendrauti su studentais online režime.

Partneriai

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos organizacijų, įstaigų, vietinių ir tarptautinių kompanijų, kurių vien tik išvardinimas užimtų daug vietos. Mūsų studentai turi paklausą darbo rinkoje, turbūt nerastume nė vienos didelės ir vidutinės įmonės Lietuvoje, kurioje nedirbtų fakulteto auklėtiniai. Karjeros galimybes praplečia bendra Europos ekonominė erdvė – fakulteto absolventai sėkmingai įsidarbina pagal įgytą profesiją užsienio šalyse. Nemaža dalis studijuojančių profesinę karjerą pradeda jau studijų metu – antrame ir vėlesniuose kursuose. Įsidarbinimo galimybes padidina profesinė 4 mėnesių trukmės praktika, atliekama paskutiniame kurse. Dažnai praktikantai pasilieka darbuotis įmonėse, kuriose atliko profesinę praktiką.

Tarptautiniai mainai

Nemažai Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentų pagal studijų mainų programas (daugiausia ERASMUS) išvyksta dalinėms studijoms į užsienio šalių universitetus, atlieka profesines praktikas tarptautinių kompanijų užsienio padaliniuose. Mainų geografija labai plati – galima sakyti visi kontinentai ( išskyrus Antarktidą...). Pavyzdžiui, praėjusiais ir šiais metais praktikos vietų užsienio šalyse buvo daugiau, negu norinčių išvykti studentų... Kasmet EF studijuoja virš 70 kitų šalių studentų. Dalinėse ar ištisinėse studijose mokosi studentai iš Ispanijos, Italijos, Indijos, Vokietijos, Kinijos, Gruzijos, Azerbaidžano bei kitų šalių. Tarptautinė studijų aplinka formuoja tarptautiškumą, toleranciją kitoms tautoms, didina profesinės karjeros mobilumą.

Studijų kaina

Studijų kaina – opus klausimas stojantiesiems, negavusiems valstybės finansavimo. Studijų kaina Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete yra 4500 Lt (1303,29 Eur) vieneriems metams. Kaip žinia, Lietuvos valstybė kasmet mažina krepšelių skaičių populiarioms vadybos ir ekonomikos studijų kryptims. Tokia švietimo politika parodaksali, nes tai vienos iš paklausiausių profesijų pasaulyje ir šių sričių specialistų poreikis globalioje ekonomikoje pastoviai didėja. Nerasime nė vienos įmonės, kurioje nedirbtų vadovas/vadybininkas, buhalteris, finansininkas ir kiti šių sričių atstovai. Be to, EVAF ruošia plataus profilio specialistus, galinčius dirbti visose srityse: absolventas gauna, tarkime, ne finansų bakalauro, bankininkystės bakalauro, buhalterinės apskaitos bakalauro ir pan. diplomus (kaip yra kai kuriuose kituose universitetuose), o ekonomikos arba verslo ir vadybos bakalauro (priklausomai nuo pasirinktos studijų programos) diplomus.
Vienas iš racionalių būdų studijoms apmokėti yra Valstybės remiama studijų paskola. Įvertinus tai, jog ekonomikos ar vadybos profesijų atstovų darbo užmokestis, dažniausiai, viršija vidutinį statistinį, galima pakankamai optimistiškai teigti, jog vienerių metų studijų paskolos grąžinimui sėkmingos karjeros atveju, užteks vieno mėnesio atlyginimo. Tad dabartinė studijų kaina tikrai nėra didelė siekiant įgyti geriausius gebėjimus prestižiškiausiame Lietuvos universitete. Dabartinė studijų finansavimo tvarka kritikuojama, ieškoma naujų variantų ir galimybių, todėl viskas studijų metu gali pasikeisti. Be to, studentai rotuojami pagal pažangumą ir taip persiskirsto valstybės finansuojamos vietos. Gabūs, daug dėmesio ir pastangų mokslams skiriantys studentai tikrai pasiekia savo tikslų ir studijuoja nemokamai.
Jei Jus tikrai domina ekonomisto ar vadybininko karjera, neišbraukite savo norų dėl studijų kainos. Tai gali būti geriausia Jūsų ateities investicija.


studijukaina1Rugsėjo 1-osios eisenoje 2013 metais EF studentai mėtė pinigų maišus, kuriuos planuoja uždirbti

Sportas

Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas skatina studentų sportinę veiklą – geriausiems sportininkams skiriamos ne tik dekano padėkos, bet ir tikslinės stipendijos. Kasmet vyksta Vilniaus universiteto tarpfakultetinės įvairių sporto šakų – krepšinio, futbolo, stalo teniso, plaukimo, lengvosios atletikos, aerobikos ir kt. varžybos, skirtos Rektoriaus Taurei laimėti. Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas didžiuojasi savo sportuojančiais studentais, kurie kasmet negaili jėgų varžybose ir skina pergales.

Studentų renginiai

Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentai – kūrybingos asmenybės, savo idėjomis ir kūrybingumu puošia daugelį fakulteto renginių. Tai, pirmiausiai, unikali, spalvinga rugsėjo 1-osios dienos eisena Gedimino prospektu nuo Seimo iki senųjų Vilniaus universiteto rūmų. Šioje eisenoje dalyvauja visų Vilniaus univeristeto fakultetų studentai savo išradingumu ir kūrybiškumu besistengiantys kuo įspūdingiau pristatyti atstovaujamą fakultetą. Pavasarį Saulėtekyje kelias dienas gaudžia ekonomistų šventė – Merkurijaus dienos renginiai. Kiti ne mažiau svarbūs renginiai – būsimų EVAF studentų vasaros stovykla, “fuksų krikštynos“, karjeros dienos, tarptautinis konkursas Entrepreneurship Competition Vilnius, rinkodaros konkursas „Idėja“, Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentų atstovybės gimtadieniai ir daugelis kitų renginių. Nuobodžiauti tikrai nebus kada!

Laisvalaikis

Rimtos studijos neįsivaizduojamos be turiningo laisvalaikio, leidžiančio atsipūsti ir susikaupti ateities darbams. Juolab, vadybininko ar ekonomisto profesija susijusi su bendravimu, renginių, veiklų organizavimu, visapusišku aktyvumu darbe ir gyvenime. Studentus skatiname būti aktyvius visur ir visuomet, bendravimas su įvairiais žmonėmis, įvairi turininga veikla atveria akiratį ir brandina asmenybę. Šokiai, kino filmai, koncertai, spektakliai, sportiniai užsiėmimai, muzikavimas ar bet koks kitas hobis Jums ne tik padės realizuoti save, bet čia sostinėje tikrai surasite bendraminčių draugų. Studijų metais juk užsimezga draugystės trunkančios visą gyvenimą!


Naktinis VilniusNaktinis Vilnius Šaltinis http://www.efoto.lt/node/317784

Bakalauro ir magistro diplomų teikimas

Šventų Jonų bažnyčia su varpine yra viena vaizdingiausių universiteto komplekso dalių yra. Šventų Jonų bažnyčios statybos užtruko beveik 40 metų ir baigėsi 1426-aisiais. 1571 metais bažnyčia perėjo jėzuitų ordino žinion, ir nuo tada ji laikoma Vilniaus universiteto komplekso dalimi. Nuo jėzuitų akademijos laikų Šv. Jonų bažnyčioje meldėsi profesoriai, studentai, vykdavo įvairūs vaidinimai, disputai, buvo ginamos disertacijos, iškilmingai sutinkami karaliai. Daugelis tradicijų išliko iki mūsų laikų. Todėl šiandien čia įteikiami diplomai absolventams, rengiami įvairūs koncertai, festivaliai.

Tikimės, jog Jūs atvyksite studijuoti pas mus ir būsite pagerbti diplomų teikimo ceremonijoje Šventų Jonų bažnyčioje. Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas laukia Jūsų.