REKTORIAUS TAURĖ šiemet ekonomistų rankose!

dekanas su taureAntradienį Ekonomikos fakultetui Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas įteikė pereinamąją tarpfakultetinių varžybų Rektoriaus Taurę. EF studentai ją iškovojo susumavus visus mokslo metus vykusių įvairių sporto šakų rungtynių rezultatus.

Sveikindamas sportininkus rektorius pabrėžė, kad sportas yra kultūros dalis ir kiekvienam žmogui jis yra labai svarbus, nes padeda išsiugdyti tokias reikalingas savybes kaip: kovingumas, puiki reakcija, gebėjimas priimti greitus sprendimus, pagarba varžovui. “Džiugu, kad sportas Vilniaus universitete užima deramą vietą – galime pasidžiaugti ne tik tarpfakultetinėmis varžybomis, bet studentai savo sporto pasiekimais garsina universitetą ir visą šalį. Visus noriu pakviesti daugiau dėmesio skirti judėjimui bei aktyviam gyvenimo būdui”, - sakė VU rektorius prof. A. Žukauskas. Rektorius ne tik žodžiais VU bendruomenę kviečia būti aktyviais, bet jis ir pats noriai dalyvauja orientacinėse varžybose. “Mokykloje turėjau nemažai problemų kūno kultūros pamokose, nes paskutiniais mokslo metais smarkiai ištysau – raumenys nespėjo kartu su kaulais augti ir stiprėti. Dėl teigiamo pažymio kūno kultūros mokytojui pasižadėjau visą gyvenimą sportuoti”, - pasakojo apie savo įsipareigojimą rektorius.

VU Sveikatos ir sporto centro (SSC) direktorė doc. dr. Ramunė Žilinskienė džiaugėsi, kad VU studentai sugeba suderinti aktyvų sportą ir mokslus. “Norisi pasidžiaugti, kad vis daugiau žmonių sportuoja ir savarankiškai. Neseniai vakare ėjau pro VU stadioną Saulėtekyje ir suskaičiavau apie dvi dešimtis bėgiojančių. Bėgimo mada tikrai į gera. Smagu, kad sporto užsiėmimai rūpi ne tik studentams, bet ir VU darbuotojams, dėstytojams”, - pastebėjo doc. dr. R. Žilinskienė. VU SSC direktorė dėkojo studentams už puikius pasiekimus, treneriams už sportininkų paruošimą, o fakultetų dekanams už sporto palaikymą. Ekonomikos fakulteto dekanas prof. dr. Jonas Martinavičius vienas iš tų, kuris visada aktyviai palaiko sportininkus ir nuoširdžiai už juos serga. Belieka tik didžiuotis fakulteto studentais bei tikėtis, kad mokslininkai buvo teisūs sakydami, kad sportuojantys žmonės produktyvesni tiek dirbant, tiek mokantis. “Sportas disciplinuoja bei puikiai atstato jėgas. Viena labiausiai rekomenduojamų sporto rūšių bėgimas yra patartinas visiems. Mokslininkai sako, kad kuo didesnis stresas, kuo sudėtingesnės pareigos, tuo daugiau kilometrų reikia nubėgti, norint atstatyti jėgas, atsikratyti streso, įtampos. Aš kaip statistikos mėgėjas taip pat atlikau tyrimą. Apskaičiavau, kad mūsų sportininkai visus kartu sudėjus per mėnesį sudegino net apie 600 tūkst. kilokalorijų, kas prilygsta maždaug 300 kg jautienos (vienam jautukui), 130 kg torto ar 90 kg ryžių”, - nustebino skaičiais EF dekanas ir visus pakvietė atstatyti išeikvotas kalorijas vaišinantis tortu.

Studentai tarpfakultetinėse varžybose Rektoriaus taurei laimėti startavo 11 sporto šakų: kroso, merginų krepšinio, vaikinų krepšinio, futbolo, plaukimo, rankos lenkimo, aerobikos, svarsčių kilnojimo, stalo teniso, lengvosios atletikos ir keliautojų sporto. Kiekvienais metais šias varžybas kartu su SSC organizuoja skirtingi fakultetai. Šiemet varžybas surengti padėjo Ekonomikos fakultetas. Kitais mokslo metais Rektoriaus taurės varžybos bus vykdomos kartu su Filologijos fakultetu.

Sveikiname EF sportininkus ir dėkojame už puikų fakulteto atstovavimą!

Daugiau nuotraukų

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1616307258611518.1073741846.1527697584139153&type=1