Doc.dr. L. Belinskaja: “Olimpiadoje Baltarusijoje stebinančios užduotys”

olimpiada baltarusijojeEF dėstytoja doc.dr. Larisa Belinskaja lapkritį kaip ekspertė dalyvavo Baltarusijoje vykusioje II Tarptautinėje draudimo ir rizikos valdymo olimpiadoje. Joje varžėsi studentai iš 17 Baltarusijos, Ukrainos bei Rusijos universitetų.

Olimpiada šiemet vyko Baltarusijos profesinių sąjungų švietimo įstaigoje (Tarptautiniame “MITSO” universitete) Minske bendradarbiaujant su Kijevo Nacionaliniu prekybos ir ekonomikos universitetu KNTEU (Ukraina) bei Aukštąja technikos ir ekonomikos mokykla Jarosławe (Lenkija). Ši olimpiada puikus būdas surasti ir atskleisti gabius studentus, kurie domisi draudimo rinka, paskatinti jų susidomėjimą bei aktyvumą. Kol studentai rungėsi spręsdami įdomias užduotis: testus, galvosūkius bei kryžiažodžius, dėstytojai dalyvavo apskritojo stalo diskusijose apie naujų mokymo metodų taikymą dėstant draudimo disciplinas universitetuose, aptarti draudimo įmonių bruožai skirtingose šalyse. Draudimo ir rizikos valdymo ekspertai žiniomis dalijosi ir su studentais. Doc.dr. L.Belinskaja skaitė pranešimą “Neigiamas rizikos poveikis vartotojų elgsenai arba kodėl klientas niekada nepamils draudimo”.  “Labai smagu, kad studentai buvo itin smalsūs ir susidomėję draudimo verslu, aktyviai dalyvavo paskaitoje. Paskaitoje dalyvavo ir įvairių universitetų dėstytojai, atvykę į olimpiadą su savo studentais, universiteto Finansų katedros vedėjas bei Baltarusijos Finansų ministerijos darbuotojos. Buvo užduoti ir štai tokie įdomūs klausimai, pvz., “Kiek kartų reikia klientui siųsti priminimą apie draudimo apmokėjimą - du ar tris?”, “Ar tikrai JAV prezidento B. Obamos tėvas dirbo draudimo agentu?”,  “O jeigu kartu su draudimo polisu klientui įteikti ne tušinuką ar kalendorių, o ukrainietiškų lašinių, jie Ukrainoje gardžiausia, kas yra, be to gaminami net siuvenyriniai lašiniai su šokolado glaistu?”. Aš taip pat klausiau kitų rengtų pranešimus – tai neįkainojama galimybė semtis gerosios patirties”,  - pasakojo dėstytoja.

Studentai atkakliai kovojo už teisę būti pripažintais šiuolaikinės draudimo veiklos srityje geriausiais. Dalyviai į olimpiadą atvyko su netradiciniais namų darbais – jiems buvo skirta novatoriška kūrybinė užduotis "Draudimo istorija". Pasakos formatu reikėjo parengti literatūros darbą ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikams, siekiant perteikti draudimo žinias jaunajai kartai paprasta ir suprantama kalba. Olimpiadinės užduotys taip pat buvo labai skirtingos: studentai savo žiniomis kovėsi tiek siekdami individualių pergalių, tiek parodė, kaip moka dirbti komandose žaisdami intelektualinį žaidimą "Rizikos valdymo ir draudimo protmūšis”. “Smagu, kad studentai geba studijų žinias pritaikyti tokiose netikėtose užduotyse. Labai nustebino pasakos kūrimo užduotis, pasirodo būsimieji draudikai gali būti labai literatūriški ir puikiai valdyti plunksną. Gaila, kad mūsų fakulteto studentai šįkart nedalyvavo olimpiadoje: daugelis nerimavo dėl rusų kalbos žinių trūkumo, kitiems gi pritrūko laiko”, - pasakojo doc.dr. L. Belinskaja.

Kelios pasakos (rusų k.) iš olimpiados:

"Skūpus moka du kartus"

https://www.facebook.com/video.php?v=10152867310125513&set=vb.608465512&type=2&theater

"Vaskos draudimas"

https://www.facebook.com/video.php?v=10152866441905513&set=vb.608465512&type=2&theater

“Haris Poteris ir stebuklingas draudimas”

http://www.mgimo.ru/files2/y11_2014/261895/Harry_Potter_and_the_magic_Insurance.pdf

“Pasaka apie lapiuką, kiškiuką ir meškiuką”

http://www.mgimo.ru/files2/y11_2014/261895/Tale_about_fox_hare_bear.pdf

“Pasaka apie mokytą katiną ir Ivaną”

http://www.mgimo.ru/files2/y11_2014/261895/tale_about_cat_and_Ivan.pdf