VU patrauklus studentams iš Kazachstano

druteikiene kazachstaneAtstovaudamos Vilniaus universitetą, Ekonomikos fakulteto prodekanė prof. dr. Greta Drūteikienė bei Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus vyr. specialistė Ingrida Kelpšaitė rugsėjo pabaigoje dalyvavo tarptautinėse mokslo ir studijų parodose Kazachstane (Almatoje ir Astanoje) bei susitiko su įvairių Kazachstano institucijų atstovais. 

Dar vasaros pradžioje devyni Lietuvos universitetai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią ir buvo organizuota jų atstovų išvyka į Kazachastaną. Ši išvyka vienas iš projekto “Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtra” įrankių. Prof.dr. G.Drūteikienė ir I.Kelpšaitė tarptautinėse studijų parodose Almatoje ir Astanoje pristatė VU siūlomas programas užsienio kalbomis, susitiko bei bendravo su potencialiais studentais. Didžiausio susidomėjimo sulaukė EF siūlomos magistro programos anglų kalba, kurios geriausiems studentams suteikia dvigubo diplomo galimybę: Tarptautinio verslo ekonomika ir vadyba, Tarptautinio turizmo vadyba, Ekonominė analizė ir planavimas bei Teisės fakulteto (TF) siūloma magistro programa rusų kalba. “Džiugu, kad kai kurie parodos Astanoje lankytojai ne tik puikiai žinojo kur yra Lietuva, bet ir apie patį Vilniaus universitetą jau pasklidusios žinios – gyrė kokybiškas pavasarį Kazachstane viešėjusių VU TF profesorių paskaitas”, - pasakojo prof.dr. G.Drūteikienė. 

VU delegatės Astanoje susitiko su Kazachstano Prezidento stipendijų fondo „Bolashak” atstovais. „Bolashak“ fondas skiria stipendijas gabiems Kazachstano  studentams studijuoti žymiausiuose pasaulio universitetuose. Per pastaruosius 20 metų tokias stipendijas yra gavę daugiau nei 10 tūkst. Kazachstano jaunuolių. “Susitikime „Bolashak“ fondo atstovai papasakojo apie stipendijų skyrimo nuostatas ir procedūras, o mes pristatėme VU ir jo siūlomas programas užsienio kalbomis bei aptarėme galimybes gauti šio fondo stipendijas studijoms mūsų universitete”, - sakė prof.dr. G.Drūteikienė. Almatoje EF prodekanė susitiko su lyderiaujančio Kazachstano reitinguose AL-Farabi Kazakh National University (KazNU) Tarptautinių santykių fakulteto dekanu bei vedančiųjų katedrų vedėjais. Buvo aptartos galimybės bendradarbiauti mokslo, studijų, projektų ir kitose srityse.

Labai svarbus darbas reprezentuojant Lietuvą tenka Lietuvos Respublikos konsulei Almatoje Daivai Mockuvienei bei Lietuvos garbės konsului Audriui Jozėnui. “Su šiais Lietuvos atstovais susitikimas buvo itin šiltas, jie nuoširdžiai pasidalijo patarimais bei naudingais kontaktais, papasakojo apie šalį bei žmones. Drauge aptarėme Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje galimybes, Lietuvos žinomumo didinimo bei kitus klausimus. O Astanoje susitikime su Lietuvos ambasados darbuotojais nagrinėjome vizų išdavimo sąlygas bei kitus sunkumus, su kuriais susiduria kazachai keliaudami į Lietuvą“, - pasakojo prof.dr. Greta Drūteikienė.  

Ekonomikos fakultete šiuo metu studijuoja apie 70 studentų iš užsienio, dar penkios dešimtys yra atvykę pagal ERASMUS ir kitas mainų programas. Fakulteto tarptautiškumas auga – kitąmet tikimasi sulaukti dar didesnio studentų iš užsienio susidomėjimo.