EF vadovai dalyvavo prestižiniame kongrese

kongresas jordanijoje4VU Ekonomikos fakulteto dekanas prof. dr. Jonas Martinavičius ir prodekanas prof. dr. Algirdas Miškinis dalyvavo prestižiniame septynioliktajame Pasauliniame Tarptautinės ekonomikos asociacijos kongrese. Penkias dienas Jordanijoje vykęs kongresas sutraukė mokslininkus iš viso pasaulio.

“Kongrese buvo pristatyti naujausi tyrimai, straipsniai. Buvo neįkainojama patirtis sudalyvauti tokio lygio renginyje - išgirsti šviežiausias idėjas, padiskutuoti su kolegomis ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš pačių tolimiausių pasaulio kampelių. Kongreso grafikas buvo itin įtemptas – pranešimai buvo skaitomi nuo ryto iki vėlaus vakaro. Tarp bene 400 pranešimų tikrai visi kongreso dalyviai rado jiems aktualių ir svarbių temų. Buvo puikus sprendimas šią galybę pranešimų suskirstyti į itin smulkias sekcijas, todėl pranešėjai sulaukė būtent jų tema besidominčių klausytojų, su kuriais mezgėsi aktyvios dalykiškos diskusijos,” – pasakojo EF dekanas. Dekanui buvo ypač įdomios temos susijusios su euru, Europos banku, pasauline krize, matavimų ir tyrimų naujovėmis, eksperimentine ekonomika, darbo ekonomika, ekonomikos istorija ir kt.

Šį prestižinį milžinišką Pasaulinį kongresą organizuoja Tarptautinė ekonomikos asociacija (The International Economic Association - IEA). Asociacija yra įkurta 1950 m. kaip nevyriausybinė organizacija prie UNESCO įsteigto Socialinių mokslų departamento. Asociacijos narė yra ir Lietuvos ekonomistų asociacija, pastarosios prezidentu yra EF prodekanas prof.dr. Algirdas Miškinis. IEA per mokslinius susitikimus, bendras tyrimų programas, publikacijas aktualiomis tarptautinėmis problemomis skatina asmeninius ekonomistų ryšius bei bendrą supratimą, kad ir iš kurio pasaulio krašto mokslininkas būtų. Pasaulinį kongresą IEA organizuoja kas trejus metus.