Fakultete lankėsi Švedijos ambasadorė Lietuvoje ir buvęs Švedijos finansų ministras

par nuder EVAF 3Praėjusią savaitę Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete lankėsi buvęs Švedijos finansų ministras Paras Nuderis, Švedijos ambasadorė Lietuvoje  J. E. Maria Christina Lundqvist bei Politikos apžvalgininkė ir verslo skatinimo koordinatorė Aušra Juozapaitytė . Svečiai susitiko su fakulteto vadovybe bei aptarė pagrindinės bendradarbiavimo su Švedija galimybes bei problemas.

Susitikimo metu EVAF dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė pabrėžė ypatingą norą bendradarbiauti doktorantų rengimo ir apmokymo sferose, galimus kelių savaičių ar mėnesių vizitus į Švedijos aukštojo mokslo institucijas ar įmones, kur studentai galėtų pasisemti daugiau patirties apie mokslinių tyrimų metodus bei teorijas; aptarti dėstytojų mainų skatinimo būdai bei galimybės pasisemti gerosios mokymo ir studijų programų kūrimo patirties, naujų dėstymo metodikų įgūdžių iš Švedijos aukštojo mokslo institucijų.

 

par nuder EVAF 1Po susitikimo su fakulteto atstovais P. Nuderis skaitė viešą paskaitą “The Swedish Way: How Do We Do It?”: apie Švedijos kelią finansų sektoriuje ir kodėl ši šalis iš vienos skurdžiausių Europoje tapo viena iš pirmaujančių valstybių ne tik ES, bet ir pasaulyje. Jis pristatė Švedijos verslo ir valdžios bendradarbiavimo modelį, kuris atlieka ypatingą vaidmenį Švedijos ekonominiame gyvenime; pasidalijo savo įžvalgomis apie dabartines finansų tendencijas, įvardijo svarbiausius iššūkius šalių ekonominiam vystymuisi, pvz., Švedijai dabar pagrindinė užduotis suvaldyti pabėgėlių krizę - naujai atvykusius žmones integruoti į darbo rinką.

P. Nuderis, šiuo metu dirbantis Albright Stonebridge Group patarėju ir vadovaujantis vienam švedų pensijų fondui, į Lietuvą atvyko dėl Švedijos verslo apdovanojimų renginio, kuriame sveikino šiame konkurse laimėjusias Lietuvos įmones.