Dekanė Aida Mačerinskienė: “Lėktuvas be studentų nekils”

macerinskiene dekane kurausko fotoEkonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekanė prof. dr. Aida Mačerinskienė jau beveik dvi savaites vadovauja padaliniui. Fakulteto Facebook profilio paskyroje ji sulaukė pačių įvairiausių klausimų – nuo laisvalaikio iki studijų kokybės gerinimo planų. 

Sveiki, norėčiau paklausti, kokias problemas matote Ekonomikos fakultete ir kokių priemonių žadate imtis vardan geresnės Ekonomikos studijų kokybės?

Kokias pagrindines problemas matote fakultete?

Lengviau kalbėti apie pasiekimus ir svajones, o problemas reikia tiesiog spręsti ir mažiau kalbėti apie jas. Iš tiesų, mes turime kompleksinių iššūkių. Viena sudėtingiausių problemų yra mažos darbuotojų finansinės pajamos. Ekonomikos fakultetas yra tokia organizacija, kurioje labai geri specialistai dirba už gerokai mažesnį atlygį nei jiems siūlo rinkos sąlygos. Todėl išsaugoti ar pritraukti geriausius yra tikrai sunku.

Kita medalio pusė yra tai, kad pas mus mokosi labai motyvuoti ir stipriai parengti studentai. Jie turi didelių lūkesčių. Studijų kokybės lygis yra labai svarbus veiksnys būtent jiems. Turime stengtis, kad mūsų dėstytojai turėtų visapusišką palaikymą, galimybę mokytis, kelti kvalifikaciją, mums reikia naujų akreditacijų programoms ne tik ACCA, bet ir CFA, PMP.

Tikiuosi, kad tapsime atviri ir imlūs įvairioms bendradarbiavimo formoms fakulteto viduje, su kitais universiteto padaliniais, su verslu ir t.t. Tai padės mums kurti tvirtą bendruomenę, turinčią tvirtus ryšius ir stiprias veiklas: kokybiškas studijas, tarptautiškai pripažįstamus mokslinius pasiekimus, projektus.

Kalbant apie žemiškus dalykus – pastatus ir infrastruktūrą, turime pagalvoti, kaip galėtume atsinaujinti ir būti modernūs bei vizualiai patrauklūs greta esančių naujų GMC ar MKIC pastatų. 

Būsite berods antra dekanė. Ar moterims sunku pasiekti tokių svarbių pareigų? Ar tenka patirti profesinių sunkumų vien todėl, kad esate moteris?

Nei lytis, nei rasė, nei pilietybė neturi būti rimtos kliūtys siekiant tikslų, profesinės karjeros ar pareigų. Tiesą pasakius, dažnai gyvenime būti moterimi, manau, yra privalumas, o ne trūkumas. Noriu į šį klausimą pažiūrėti su šypsena: jau pirmos viešos paskaitos metu vienoje iš esančių auditorijų susidūriau su kliūtimi, kai laipto pakopa ir sijono skeltuko gylis tarpusavyje labai glaudžiai koreliuoja, nes pakopa buvo gerokai per aukšta, kad užlipti ant jos. Bet ar dėl to turėčiau neskaityti pranešimo?.. Man patinka būti moterimi, o universitetas yra puiki vieta dirbti ir vyrams, ir moterims.

Sveikiname pradėjus eiti naujas pareigas, labai dėkojame Jums už "VISIŠKĄ" veiklos skaidrinimą, vienok neduoda ramybės fakulteto darbuotojams toki klausimai: 1) Kaip pavyko Jums "SURASTI" tokį "pilną kompetencijų" darbuotoją į EF BRS vedėjo pareigas (rusų pararlė - "C GRIAZI V KNIAZI") ir priimti be darbinio konkurso, kai net priimamiems į VU pagalbiniams darbininkams reikalingas, 2) Kaip pavyko įkalbėti VU l.e. p. kanclerį J. Galginaitį pasirašyti tokį įsakymą dėl minimo darbuotojo priėmimo be darbinio konkurso. 3) Kaip atsakytumėte fakulteto darbuotojams dėl tokio "SKAIDRUMO" ir kaip reikėtų jiems toliau elgtis su naująja "VIRŠININKE". Ačiū EF darbuotojas

Darbuotojų paieškos klausimas nėra paprastas uždavinys. Minimu atveju darbuotojo atranka buvo vykdoma, nors buvo neformalizuota. Kiek leidžia mūsų ribotos galimybės, siekiame atsirinkti geriausius darbuotojus, turinčius reikiamos patirties ir įgūdžių. Šiandien žmogaus gebėjimai, o ne titulai ar pažintys yra svarbiausias sėkmingos veiklos rodiklis. Fakulteto didžiausia stiprybė yra žmonės, tiesiog labai kviečiu visus tuo džiaugtis ir didžiuotis.

Ar įsivaizduojate kas Jūsų laukia?

Ne tik įsivaizduoju, bet ir puikiai žinau. Daugiau kaip dvejus metus dirbau prodekane, tad viską mačiau iš labai arti. Man patinka naujovės, smagu greitai pasiekti rezultatą, laikas vis greičiau bėga, ir mes turime būti priekyje, turime sukurti tokias sąlygas ir studentui.

Kodėl nusprendėte kandidatuoti į dekano postą?

Žinau, kaip ir ką galima padaryti, kad studentai jaustųsi puikiai, gaudami žinias iš geriausių Vilniaus universiteto dėstytojų. Taip pat, jei ne naujoji prodekanų komanda, nebūčiau kandidatavusi – be jų, neįsivaizduoju komandinio darbo fakultete.

Kaip Jūsų pasirinkimą vertina šeima?

Geras klausimas... Šeima visuomet dalyvauja priimant sprendimus, o vėliau palaiko tiek džiaugiantis, tiek ir jaudinantis dėl klaidų. Beje, jie pirmieji ta proga padovanoję gėlių. Kita vertus, tai tik dar vienas gyvenimo etapas, jie tiesiog kantriai tikisi, kad dabar iš darbo grįšiu anksčiau.

Koks Jūsų mėgstamiausias laisvalaikio užsiėmimas?

Šiuo metu laisvo laiko beveik neturiu, tačiau labai mėgstu veiklą gamtoje: irkluoju baidarę - galėčiau neišlipti iš jos savaitėmis. Galimybė pralenkti srovę, girdėti čiurlenimą ar net šniokštimą, kai srovė labai stipri - man iš tiesų labai svarbu. Kažkada irkluojant Žvelsa, gavusi baidarių savininko komplimentą, kad esu antra moteris praplaukusi šia Lietuvos upe (pirmoji, beje, buvo jo žmona), buvau labai laiminga. Bet dabar, praėjus ilgesniam laikui galiu tik pasakyti, man žiauriai patinka irkluoti. Tas jausmas, kai pro baidarės kraštą ranka pajunti srovės tėkmę, yra vertas milijono.

Jūsų manymu, kokia studentų rolė fakultete?

Mes turime geriausius Lietuvos studentus. Jie yra labai aktyvi fakulteto bendruomenės dalis - jie žingeidūs, jie reiklūs ir nekantrūs. Tokius mes juos pasitinkame studijų pradžioje ir su dar didesniu pasitikėjimu bei viltimi išleidžiame pabaigusius studijas. Jei fakultetą būtų galima prilyginti lėktuvui, tai studentus turėtume vadinti jo varikliu. Nebus studentų – nekilsime.

Ar sportuojate?

Man patinka sportas, bet būtent šiai veiklai lieka mažiausiai laiko. Esant galimybėms, stengiuosi bent jau iš namų į darbą ir atgal keliauti pėsčiomis. Anot žingsniamačio, tuomet padarau apie 20 tūkst. žingsnių.

Kokių veiksmų ketinate imtis siekiant pritraukti dėstytojus iš verslo bendruomenės?

Svajonė bent į vieną kiekvieno taikomojo dalyko paskaitą pasikviesti profesionalą iš verslo bendruomenės. Dažnai tai pavyksta, tačiau tikrai dar ne kiekviename studijų dalyke. Norime įgyti ilgalaikės partnerystės patirtį, organizuoti reguliarias verslo ekspertų paskaitas, turėti ne tik karjeros dienas, bet visą karjeros savaitę su gausiu būriu žinomų visuomenės veikėjų ir verslo atstovų. Pradėsime organizuoti reguliarius seminarus, apvalaus stalo diskusijas mokslinėmis temomis. Tai tik pradžia - nenoriu atskleisti visų idėjų čia ir dabar.

Praeitais metais iš daugelio dėstytojų nuskambėjo frazė, kad reikėtų neleisti studentams pasiimti išankstinės sesijos pavasario semestre, ypatingai jei studentas nori išvyti su Work and Travel programa. Kokia būtų Jūsų nuomonė į tai? Ir kokia šiais metais bus situacija, ar bus sudarytos sąlygos studentams sudalyvauti šioje programoje?

Dauguma klausimų sprendžiamų fakultete nėra vieno vadovo sprendimas. Šis atvejis irgi analogiškas, reikia pasvarstyti ir įvertinti kokius privalumus ir kokius trūkumus duoda ši galimybė. Mano nuomone, studentas turi turėti visas galimybes, tačiau mokslas neturi būti paskutinėje vietoje kiekvieno studento vertybių sąraše. Bet būna šaunu, kai jiems pavyksta suderinti studijas, keliones bei darbą JAV.