EF mokslininkai dalijosi žiniomis Ukrainoje

konferencija ukrainoje odesa2017 1Ekonomikos fakulteto mokslininkai dalyvavo VI-oje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje “Augančios ekonomikos stebėsena, modeliavimas ir valdymas” (Monitoring, Modeling and Management of Emergent Economy) Odesoje (Ukraina). Konferencija pritraukė mokslininkus iš Ukrainos, Izraelio, Vokietijos, Latvijos bei Lenkijos.

EF dėstytojai konferencijoje perskaitė dešimt pranešimų, kuriuose pristatė savo atliktus tyrimus įvairiose srityse: Lietuvos ekonomikos pasiekimai ir iššūkiai, globalizacijos poveikis pajamų nelygybei Europos Sąjungoje, visuomenės gyvenimo trukmės ilgėjimo ir senėjimo įtaka BVP augimui, liberalios profesijos atsiradimas - kaip naujos individualios veiklos forma Lietuvoje, “startuolių” augimas ir vystymasis, ekonomikos efektyvumo vertinimas naujose ES narėse valstybėse, kai kurių metodų buvimas klasterinėse kompanijose ir jų poveikis finansinei padėčiai, pirminių duomenų ataskaitų ir finansinių ataskaitų patikimumas - kaip visuomenės ekonominio stabilumo pagrindas, Lietuvos kreditinių įstaigų efektyvumo vertinimas, naudojant specifinius metodus. Ekonomikos mokslininkų tyrimai publikuoti konferencijos darbų rinkinyje, taip pat išleistoje monografijoje.

 

“Konferencija buvo labai įdomi ne tik dėl mokslinio intereso, bet ir dėl politinės Ukrainos situacijos. Buvo įdomu išgirsti informaciją apie šalies ekonominę situaciją iš pirmų lūpų: su kokiomis problemomis susiduriama, kaip jos sprendžiamos, kaip šaliai sekasi artėti prie ES finansinių standartų. O Ukrainos mokslininkams (atvykusiems iš gerai žinomų Ukrainos universitetų - tokių kaip Kijevo nacionalinis Taraso Ševčenkos universitetas, Kijevo nacionalinis Vadimo Getmano ekonomikos universitetas, Odesos nacionalinis ekonomikos universitetas, Čerkaso nacionalinis Bogdano Chmelnicko universitetas bei kt.) atvirkščiai - buvo įdomu, kaip mums, kaip gana naujai ES narei, sekasi vystyti savo ekonomiką. Susitarėme, kad stengsimės su Ukrainos mokslininkais palaikyti glaudesnius ryšius, drauge rengiant mokslines publikacijas, aktyviau lankant konferencijas”, - sakė EF dekanas prof. Jonas Martinavičius, konferencijoje dalyvavęs su prodekanu prof. Algirdu Miškiniu, prof. Gindra Kasnauskiene, prof. Agne Laužadyte-Tutliene, doc. Regina Paliukyte, prof. Vaclovu Lakiu bei lekt.dr. Viktorija Cohen.