Moksleiviai rungsis ekonomikos ir verslo žiniomis

23 Lietuvos mokiniu ekonomikos ir verslo olimpiadaŠį šeštadienį Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete vyks 23-ioji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada. Moksleiviai į olimpiados finalą pateko po vasario mėnesį vykusio regioninio etapo.

“Prieš keliolika metų vyravo nuomonė, kad ekonominės žinios reikalingos tik verslininkams, tačiau tai netiesa – šios žinios iš tikrųjų būtinos kiekvienam dabartinės visuomenės nariui, siekiančiam sėkmingai valdyti savo finansus, suvokiant šalies ir pasaulinius ekonominius procesus. Labai džiaugiamės, kad vidurinio lavinimo įstaigose vis daugiau dėmesio skiriama ekonomikai bei verslumo ugdymui. Olimpiados, skatinančios dar labiau moksleivius domėtis šia sritimi, yra būtinybė – tikėtina, kad kai kurie moksleiviai jau dabar turi daugiau ekonominių žinių nei jų tėvai”, - sakė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekanas prof. Jonas Martinavičius.  Olimpiados dalyviai ne tik išbandys savo jėgas, spręsdami uždavinius bei testus, bet ir turės galimybę susitikti su tarptautinių kompanijų atstovais, pabendrauti su VU Ekonomikos fakulteto dėstytojais bei studentais.

 

Olimpiados tikslai:

- skatinti mokinius domėtis ekonomikos mokslu ir verslu, gilinti savo žinias šioje srityje, ugdyti mokinių kūrybiškumą, rinkos ekonomikos supratimą, mąstymo būdą ir kultūrą;

- surasti ir puoselėti talentus, rengti mokinius tarptautiniams ekonomikos konkursams;

- suteikti mokiniams galimybę įvertinti savo rinkos ekonomikos žinias prieš tolesnes studijas arba pradedant dirbti;

- aktyvinti ekonomikos mokytojų darbą.

23-iosios Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados organizatoriai:

Švietimo ir mokslo ministerija

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa

Vilniaus universitetas kartu su Ekonomikos ir Kauno fakultetais

ekonomikos ir verslo olimpiados programa