EF atstovai lankėsi LB organizuotoje konferencijoje

konferencija LBPraėjusią savaitę EF dekanas prof. Jonas Martinavičius ir prodekanas prof. Algirdas Miškinis dalyvavo Lietuvos banko su partneriais organizuotoje tarptautinėje konferencijoje. Joje didelę mokslinės ir praktinės veiklos patirtį turintys ekonomistai iš Europos, Šiaurės Amerikos ir Azijos aptarė tarptautinės prekybos pokyčius ir stiprėjančią makroekonominę šalių tarpusavio priklausomybę, skatinamą dabartinio pasaulinių vertės kūrimo grandinių amžiaus. Naujausias savo įžvalgas pateikė ir Lietuvos banko kartu su Vilniaus universitetu įsteigto Tyrimų centro tyrėjai.

Martinavicius Miskinis LBkonfTyrimų centrą LB kartu su VU yra įsteigęs siekdamas skatinti finansų ir bankininkystės srityje atliktų mokslinių tyrimų rezultatų taikymą praktikoje. Tyrimų centrui keliamas tikslas vykdyti tiriamąją veiklą, kompetentingai dalytis sukauptomis žiniomis su partneriais, palaikyti ryšius su akademine bendruomene ir formuoti Lietuvos banko kaip kompetencijos centro statusą.

Konferenciją „Tarptautinė prekyba ir makroekonominė tarpusavio priklausomybė pasaulinių vertės kūrimo grandinių amžiuje“ Lietuvos ir Lenkijos centriniai bankai rengė kartu su įtakingomis pasaulio ekonomistų organizacijomis – Ekonominės politikos tyrimų centru (angl. Centre for Economic Policy Research, CEPR) ir Centrinių bankų tyrimų asociacija (angl. Central Bank Research Association, CEBRA).

Daugiau informacijos