GYVENIMĄ PAKEITĖ LEMTINGAS KONKURSAS

Informacijos šaltinis - "BZN start"

Gyvenima pakeite 

Jeigu esate socialinio tinklo „Facebook“ narys (o tikrai esate, nemeluokite), tikriausiai esate pastebėję, kad artėjant savaitgaliui jame pagausėja pranešimų, kurių turinys maždaug toks: kas iš X važiuojate į Y? Važiavimas kartu daug kam tinka ir patinka tiek dėl pigumo, tiek dėl smagumo. Vis dėlto „Nonstop.lt“ bendraįkūrėja Vaida Lukauskaitė sako šioje srityje pasigedusi saugumo ir patogumo. Todėl ir nusprendė kartu su Giedriu Oliškevičiumi sukurti specialią programėlę, kuri galėtų ištaisyti šiuos trūkumus.

 

Idėja kilo per paskaitą

V. Lukauskaitė pasakoja, kad dar studijuojant Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete per vieną paskaitą dėstytojas sugalvojo užduotį – sukurti idėją, kuri būtų aktuali. Suvienijus jėgas su keliomis bendrakursėmis, atsirado „Nonstop.lt“ idėjos griaučiai, o po paskaitos dėstytojas pasiūlė dalyvauti konkurse, skirtame rinkodaros ir inovacijų idėjoms.

„Mūsų tikslas – kelti sąmoningumą. Didžiausias džiaugsmas matyti, kaip žmogus nuolatos naudojasi programėle ir net įtraukia į ją savo aplinkinius. Tai reiškia, kad mes jiems palengvinome gyvenimą“
V. Lukauskaitė

„Tuo metu visos studijavome universitete, buvome ne iš Vilniaus ir gana dažnai važinėdavome. Tiesiog pastebėjome, kad toks keliavimo kooperuojantis būdas yra labai populiarus, ypač tarp jaunimo. Nutarėme ką nors nuveikti šioje srityje. Mums tada pasirodė, kad šiam procesui trūksta saugumo. Žmogus tikrai žino per mažai apie jį vežantįjį, kad ramiai sėstų kartu į automobilį. Mums tiesiog atrodė, kad šiame procese turėtų būti daugiau elementarios informacijos vieniems apie kitus“, – pasakoja pašnekovė.

“Ruošiantis VU Rinkodaros katedros organizuojamam jubiliejiniam 10 tarpuniversitetiniam rinkodaros ir inovacijų konkursui ,, Idėja" pamažu išsirutuliojo visa programėlės koncepcija. Minėtame konkurse dalyvavo apie 70 komandų, o „Nonstop.lt“ komanda pateko į finalą. „Gavome galimybę gyvai pristatyti idėją komisijai. Jau po visko vienas jos narių pasiūlė finansuoti mūsų idėjos įgyvendinimą, nors tai nebuvo joks prizas. Jam tiesiog patiko idėja. Paskui mes su tuo žmogumi susisiekėme ir pradėjome dirbti. Taip dėl to konkurso mūsų studentiška idėja ir tapo realybe. Tai buvo tikrai netikėta. Mums jau pats laimėjimas buvo didelis įvertinimas, o patikėjimas mūsų degančiomis akimis buvo dar geresnis jausmas“, – prisimena V. Lukauskaitė. 

Nenorėjo tiesiog sukurti kažką

Pašnekovė sako, kad didelio šoko patekus į aplinką, kurioje tokios idėjos kaip jos virsta realybe, nebuvo. Juk studijavo ekonomiką, todėl tas verslo pasaulis atrodė gana artimas. Vis dėlto iššūkių buvo. „Kūrimo procesas pasirodė labai ilgas. Kai kurie mūsų studentiški planai, mums atrodę genialūs, ne visada atitiko galimybes. Taigi teko susidurti su viskuo. Reikėjo suprasti, kad kai kuriose vietose prisifantazavome per daug. Tačiau mums labai pasisekė, kad šalia buvo žmonių, kurie mums padėjo“, – džiaugiasi ji.

Nonstop.lt“ pašnekovei yra labiau socialinis projektas, o ne verslas. Įmonė, kuri į jį investavo, yra tiesiog socialiai atsakinga. Ji turi ne vieną projektą, neduodantį pelno, bet turintį gražių tikslų. „Nonstop.lt“ kaip tik ir yra toks projektas. Jo tikslas – padaryti keliones saugesnes.

„Nenorėjome tiesiog pristatyti programėlę, kuri atliktų vieną, tiesioginę funkciją. Pabandėme pažiūrėti šiek tiek plačiau. Visų pirma susitelkėme į saugumą. Mums kuriant programėlę kaip tik nutiko tos tragedijos, susijusios su pavėžėjimu. Tuo metu jau buvome beveik viską paruošę, bet supratome, kad mūsų siūlomų saugumo elementų nepakanka. Ėmėme dar labiau gilintis į problemą, nes supratome, kad atsakingesnio požiūrio trūksta“, – pasakoja V. Lukauskaitė.

Verta važiuoti kartu ne tik dėl pigumo

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad važiavimas kooperuojantis turi kur kas daugiau pranašumų nei paprasčiausias pinigų taupymas. „Man labai patinka bendrauti, o tai vienas labai gerų būdų susipažinti su naujais žmonėmis. Per kelionę gali apie juos sužinoti viską. Aš kilusi iš Klaipėdos krašto, kelionė ilga, todėl važiuoti autobusu pernelyg nuobodu. Kitas dalykas, kad žmonės taip nori bent šiek tiek prisidėti prie ekologinių problemų sprendimo. Važiuoti būriu juk sąmoningiau“, – svarstė ji.

Ir šiais pranašumais naudojasi toli gražu ne vien vargšai studentai, kuriems visada trūksta pinigų. „Man tai buvo savotiškas atradimas. Pati ilgai galvojau, kad čia tik studentai taip taupo pinigus. Tačiau matome, kad programa domisi ir daugybė šiek tiek vyresnių žmonių. Jie aktyviai domisi, dalijasi įspūdžiais. Matau tai net ir labai tiesiogiai. Dalis mano bendradarbių kasdien važinėja į darbą iš Kauno. Jiems mūsų programa labai patinka“, – sako „Nonstop.lt“ bendraįkūrėja.

Gyvenimas galėjo būti visai kitoks

Nors Nonstop.lt (bent kol kas) nedrįsta vadinti verslu, dirbti su juo pašnekovei motyvacijos tikrai netrūksta. „Mūsų tikslas – kelti sąmoningumą. Didžiausias džiaugsmas matyti, kaip žmogus nuolatos naudojasi programėle ir net įtraukia į ją savo aplinkinius. Tai reiškia, kad mes jiems palengvinome gyvenimą. Jeigu dar ir laišką mums parašo – dar didesnė paskata. Mūsų tikslas yra plėtoti keliavimo kultūrą. Norisi, kad keliautume vieni su kitais, dalytumės vieni su kitais“, – sako ji.

Nonstop.lt“ idėja jos kūrėjai jau spėjo padovanoti labai daug. Juk būtent dėl jos V. Lukauskaitės gyvenimas šiandien ir yra toks, koks yra. „Tas sprendimas mano gyvenimą pakeitė visiškai. Dabar juk aš ir dirbu toje įmonėje. Pasikeitė pati mano perspektyva. Iki tol studijavau ekonomiką, o ši įmonė labiau dirba vartotojų elgsenos tyrimų srityje. Aš irgi dabar studijuoju rinkodaros magistrą. Tiesiog ši sritis užkabino, supratau, kad ši sritis yra man. Visa tai dėl to konkurso. Jeigu ne jis, mano gyvenimas dabar atrodytų visai kitaip. Ir ne tik todėl, kad gal nebūtų buvę „Nonstop“. Vargu ar kitur būtų atsiradęs žmogus, pasiryžęs finansuoti šią idėją. Sunku pasakyti, kaip viskas būtų vystęsi be jo. Tačiau, kad gyvenimas būtų kitoks, tai faktas. Man pavyko atsidurti reikiamu metu reikiamoje vietoje“, – juokauja ji.