Bendros naujienos

Prof. R. Skyrius siūlo vartotojų poreikius projektuoti į IT potencialą

Prof. R Skyrius E

Straipsnio šaltinis: VU naujienos, E.Kurausko nuotr.

Kodėl diegiamos informacinės technologijos (IT) ir sistemos ne visada leidžia pasiekti norimų rezultatų? Kodėl jų sukuriama vertė ne tokia, kokios tikimės? Kas padėtų objektyviau įvertinti tikėtiną naujovių vertę? Į šiuos klausimus paskaitoje-diskusijoje „Sudėtinga šiuolaikinio verslo informatika“ pristatydamas savo mokslinių tyrinėjimų kryptį siekė atsakyti Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorius Rimvydas Skyrius.

Mokslininkas pretenduoja gauti Lietuvos mokslo premiją už savo darbų ciklą „Verslo sprendimų paramos, verslo analitikos ir kitų sudėtingų verslo informacinių poreikių tenkinimo galimybių tyrimai (2002–2016)“.

Pasak Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dekanės prof. Aidos Mačerinskienės, sujungti verslo ir informatikos mokslo sritis į vieną tyrimų lauką yra nelengvas iššūkis, bet prof. R. Skyrius tuo užsiima daugiau kaip du dešimtmečius. Tokių mokslininkų pasaulyje nėra labai daug, ką jau kalbėti apie Lietuvos kontekstą. Todėl ekonomisto tyrimai domina ne tik lietuvius – jie reikšmingi ir pažangaus Europos mokslo kontekste.

Profesoriaus atlikti tyrimai yra sutelkti į sudėtingesnėje informacinėje veikloje kylančius poreikius, daugiausia siejamus su valdymo sprendimų parama ir verslo analitika.

Savo darbuose prof. R. Skyrius atskleidė priežastinius techninių, vadybinių, žmogiškųjų ir kitų tarpusavyje susijusių veiksnių ryšius, pasiūlė, kaip efektyviau tenkinti verslo informacinius poreikius.

Skaityti daugiau...

Sveikiname EVAF dėstytojus

Bartkus geriausias 2017 copySveikiname fakulteto dėstytojus tapus geriausiais: doc. Algirdas Bartkus geriausiu dėstytoju išrinktas Ekonomikos ir verslo administravimo fakultete, o prof. Vytautas Dikčius - Verslo mokykloje.

Šventinis dekanės sveikinimas

dekanes sveikinimas kaledos3 copy

Kviečiame į projektų valdymo mokymus

project management mokymai copyGRUODŽIO 13 d. 14 val. 403 aud. vyks

PROJEKTŲ VALDYMO MOKYMAI

EVAF darbuotojams ir alumni.

Mokymų turinys:

PROJECT MANAGEMENT INTRODUCTION:
What is a project? | What is project management? | Types of projects | Project phases

EMERGENCE OF PROJECTS
Environmental analysis | Strategic alignment | Project selection

PROJECT ORGANIZATION
Functional structure | Projectized structure | Matrix organization

PROJECT COMMUNICATION
Stakeholders | Types of information and communication | Media and tools | Status / performance reporting | Status meetings

ALTERNATIVE TO PROJECT COMMUNICATION: BASICS OF EARNED VALUE ANALYSIS
Earned Value, Planned Value, Actual Costs | Cost Variance, Schedule Variance | Forecasting, Estimation to Complete

Būtina registracija ČIA