Aprašymas Lietuvoje viešintis Nobelio Taikos premijos laureatas Jo Šventenybė Dalai Lama XIV birželio 13 d. 10.00 val. Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme skaitys atvirą paskaitą „Žmogiškosios vertybės švietime“ („Human Values in Education“). Vieša Tibeto dvasinio lyderio paskaita yra jo vizito, skirto pasveikinti Lietuvą atkūrimo 100-mečio proga, dalis.Dvasinio lyderio atviros paskaitos, kuri vyks anglų kalba, galės klausytis visi norintys. Ji bus transliuojama VU facebook ir youtube kanalais. Tibeto vadovas aktyviai keliauja po Vakarų šalis, kur skaito paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. Pasiklausyti jo minčių susirenka tūkstantinės auditorijos.Lietuvoje jis viešės penktąjį kartą. Paskutinį kartą mūsų šalyje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV lankėsi 2013 m.
Organizuoja VšĮ „Tibeto namai“
Vieta VU Didysis kiemas
Kontaktai Ervinas Spūdys
Pradžia 2018-06-13 10:00
Pabaiga 2018-06-13 13:00
Tipas Paskaita
Aprašymas Diplomų įteikimas Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto magistrams
Organizuoja Vilniaus universitetas
Vieta Šv. Jonų bažnyčia
Kontaktai Gražina Gabinaitienė, tel.: +370 5 2193164
Pradžia 2018-06-13 15:00
Pabaiga 2018-06-13 17:00
Tipas Iškilmės
Aprašymas Birželio 13 d. (trečiadienį), 17.00 val., kviečiame į Filosofijos instituto doktorantų seminarą. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Ruslanas Baranovas skaitys pranešimą „Prieigos prie Kanto Realität sampratos problema“. Komentuos doc. N. Kardelis ir doc. M. GutauskasKontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantas Mindaugas Šulskus skaitys pranešimą „Transcendentalinio subjektiškumo problema Kanto filosofijoje“. Komentuos doc. K. Sabolius ir doc. D. Bacevičiūtė
Organizuoja Filosofijos institutas
Vieta VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius)
Kontaktai Kristina Rinkevičienė
Pradžia 2018-06-13 17:00
Pabaiga 2018-06-13 19:00
Tipas Seminaras
Papildoma informacja Daugiau informacijos VU Filosofijos fakulteto tinklalapyje
Aprašymas Birželio 1 d. 14.30 val. Vilniaus universiteto bibliotekos Galerijoje (Universiteto g. 3) atidaroma paroda „Krymo totoriai fotografijose (XX a. pr.)“ skirta Krymo Liaudies Respublikos paskelbimo 100-osioms metinėms.Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš privačios Nizami Ibraimovo kolekcijos pristato XX a. pr. Krymo totorių, palikusių gilų pėdsaką Krymo pusiasalio istorijoje, portretus, jų gyvenimo ir buities akimirkas. Parodos sudarytoja – doc. dr. Galina Miškinienė. Parodos rėmėjas – Vilniaus miesto savivaldybė. Rengėjas – Vilniaus apskrities totorių bendruomenė ir Vilniaus universiteto biblioteka.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Galerija (III a.)
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2018-05-31 14:30
Pabaiga 2018-06-15
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas Š.m. gegužės 24 d., ketvirtadienį, 12.00 val. kviečiame į Mariaus Strolios kūrinių parodos „II” atidarymą. Tai dviejų vasarų plenerų Botanikos sode rezultatas. Autorius dirba su labai įvairiomis technikomis, kaskart vis pristato kitokius savo kūrinius. Parodą galima pamatyti nuo gegužės 26 iki birželio 17 d. šeštadieniais ir sekmadieniais VU Botanikos sodo Muziejuje (Kairėnų g.45, Vilnius) nuo 12.00 iki 18.00 val.
Organizuoja Botanikos sodas
Vieta VU Botanikos sodo Gamtos muziejus
Kontaktai Inga Raubaitė
Pradžia 2018-05-24 12:00
Pabaiga 2018-06-17 18:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja http://www.botanikos-sodas.vu.lt/kalendorius/40/292-Mariaus-Strolios-objekt%C5%B3-paroda
Aprašymas Parodos autorius VU Fotonikos ir nanotechnologijų instituto ekspertas Virginijus Dadurkevičius taip pristato savo parodą: "Fotografija ir kelionės visada buvo mano aistra ir domėjimosi objektas (tiesa, ne profesija – esu informatikas). Abu šie dalykai gerai vienas kitą papildo: fotografija išmoko atidžiau žvelgti į pasaulį, skatina peržengti horizontą, o kelionės, naujos vietos ir nauja patirtis suteikia tam daugiau galimybių. Čia pateikiamos fotografijos iš dešimties dienų kelionės po pavasarėjančią, sodria žaluma ir tirštais rūkais pasipuošusią Toskaną. Dauguma vaizdų yra iš kraštovaizdžio fotografams gerai žinomų Toskanos vietų. Naujosios technologijos leidžia ten nukakti ir visiems kitiems to norintiems, netgi susiplanuoti tokių vietų lankymo maršrutą – po kiekvienos fotografijos pavadinimu yra tiksli vietos GPS nuoroda.Jeigu pritartume Oswaldo Spenglerio minčiai, kad „begalinė erdvė yra tas idealas, kurio visada siekė Europos siela, ypač – pamatyti jį aktualizuotą savo aplinkoje“, tai Toskana yra geriausia to iliustracija. Čia realybė susipina su siekiamybe, visur matai tolimą perspektyvą, išryškintą linijų, plokštumų ir taškų žaismą, neįtikėtinus atspalvių derinius ir tobulą harmoniją. Begalybės įspūdis jaučiamas ne tik erdvėje, bet ir laike. Čia viskas greta ir viskas autentiška: senoji etruskų kultūra, Romos palikimas, viduramžių miestai, tvirtovės, renesansas ir dabartis. O kur dar ūkanoti Toskanos saulėtekiai, čiurlioniški kiparisai ir sodrūs saulėlydžiai – jautiesi, lyg kas būtų trumpam pravėręs langą į jaunystės fantazijų pasaulį, lyg grįžęs prie savo europietiškų ištakų.Dėkoju Italijos ambasadai Vilniuje ir Italų kultūros institutui, padėjusiems surengti šią parodą."
Organizuoja Bendruomenės vystymo skyrius
Vieta Vilniaus universiteto centriniai rūmai (Universiteto g. 3, rektorato koridorius, II aukštas)
Kontaktai Virginijus Dadurkevičius
Pradžia 2018-05-22 10:00
Pabaiga 2018-08-31 16:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Parodos pristatymas
Aprašymas ČIA IR DABAR, ARBA DABARTIS ATEIČIAITomas Jovaiša ne vienerius metus lieja akvareles. Talentingai ir įkvėptai, santūriai ir aistringai. Jo darbai gyvi įvairiomis spalvomis žaižaruojančiais įspūdžiais. Dailininkas geba vienu metu aprėpti labai daug, o kartais pažeria nepakartojamų detalių ir iškalbių vienatvės motyvų. Tomo darbai tyri. Nekyla klausimas, kodėl randasi gamtos ir miestų su paslaptingomis gatvelėmis peizažai ar natiurmortai. Akvarelės kupinos gyvybės ir tylios vilties prošvaisčių. Paveikslų medžiai kalba, gėlės kvepia, vanduo žaidžia, miesto motyvai ar pakelėje prigludusi trobelė pasakoja istoriją. Kiekviena potėpis atspindi gyvastį. Pasitikiu Tomo darbais. Jis, žvelgdamas į dabartį, nerodo laiko deformacijos, o tik paliestą amžinybę. Dailininkas suteikia prasmę savo laikmečiui, saugo trapią dabarties būtį ateičiai. Tomo Jovaišos darbai apglėbia žiūrintįjį, įsuka it verpetas į prisiminimus, suvokimą, kad turime būti itin atidūs ir atsargūs mūsų Lietuvai – apskritai visai Žemei. Tomas yra apdovanotasis, judantis į priekį ir atsigręžiantis atgal. Parodų lankytojai gauna tai, ką nori pamatyti. Dailininkas patyrė savo džiaugsmą kurdamas, o šiandien atėjo mūsų eilė patirti jo kūrybos regėjimo džiugesį. Taip parodą pristato prof. dr. Grasilda Blažienė
Organizuoja Konferencijų, seminarų ir poilsio centras "Romuva"
Vieta VU konferencijų, seminarų ir poilsio centras „Romuva“, Palanga
Kontaktai Meilutė Butavičienė
Pradžia 2018-05-16 10:00
Pabaiga 2018-06-16 10:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Tomo Jovaišos akvarelė
Aprašymas Balandžio 6 d. (penktadienį) 14 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) buvo atidaryta 50-ajai Fiziko dienai (FiDi) skirta paroda „Auksinis Dino Zauro pėdsakas“. Jos centre – VU Fizikos fakulteto alumnas Gediminas Vaitiekūnas, jo sėkmės istorija ir mecenatystė VU Zoologijos muziejui.G. Vaitiekūno dėka VU GMC esantis VU Zoologijos muziejus pamažu gausinamas unikalia stuburinių gyvūnų kolekcija, kurią galima pavadinti „auksine“, nes savo verte prilygsta tik grafo K. Tyzenhauzo paukščių kolekcijai, padovanotai 1855 m. 33 pasaulio šalyse G. Vaitiekūno sumedžiotų žinduolių ir kai kurių paukščių iškamšų kolekciją sudaro apie 100 vienetų eksponatų, o tarp jų yra ir tokių, kurie atskleidžia naująją gyvūnų ir žmonių santykių epochą: eksponatais tampa taksidermijos menininkų šedevrai – identiški gyvūnams muliažai.
Organizuoja Gyvybės mokslų centras
Vieta R106 aud.
Kontaktai Grita Skujienė
Pradžia 2018-04-24 10:00
Pabaiga 2018-07-01 15:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Tomo Jovaišos akvarelė
Aprašymas Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete Geomokslų institute esančiame Geologijos muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 21/27, 2 aukštas, Geologijos ir mineralogijos katedra, 225 k. – įėjimas iš M.K.Čiurlionio gatvės) nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. galima išvysti mamuto “Gošos” iš Anžu skeletą.Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (RF). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Manoma, kad jam yra maždaug ~40 000 metų.Anžu mamuto (Mammuthus primigenius) skeletas yra 3,1 metro aukščio, 5 metrų ilgio ir sveria 595 kilogramus. Tai suaugęs 45–50 metų patinas, jo iltys siekia 4 metrus ir sveria po 65 kilogramus. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.Įspūdingą skeletą gali išvysti visi norintys. Ekskursijos vyksta nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. pirmadieniais–ketvirtadieniais 10–18 val. (t.y. paskutinė grupė pradeda 18 val.). Ekskursijos vyksta kas pusvalandį.Būtina registracija el. paštu: . Galimybę pasigrožėti mamutu dovanoja UAB „Paleo Group“.
Organizuoja Chemijos ir geomokslų fakultetas
Vieta Geologijos muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 21/27, 225 k.)
Kontaktai Dr. Eugenija Rudnickaitė
Pradžia 2018-04-09 10:00
Pabaiga 2018-06-20
Tipas Paroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos