Aprašymas

Kviečiame Senato rinkimų balsavimą.

BALSAVIMO VIETA

Organizuoja Vilniaus universitetas
Vieta VU akademiniuose padaliniuose
Kontaktai Kristina Jakutytė-Ancienė
Pradžia 2018-05-16 09:00
Pabaiga 2018-05-16 15:00
Papildoma informacja Senato rinkimai 2018
Aprašymas ČIA IR DABAR, ARBA DABARTIS ATEIČIAITomas Jovaiša ne vienerius metus lieja akvareles. Talentingai ir įkvėptai, santūriai ir aistringai. Jo darbai gyvi įvairiomis spalvomis žaižaruojančiais įspūdžiais. Dailininkas geba vienu metu aprėpti labai daug, o kartais pažeria nepakartojamų detalių ir iškalbių vienatvės motyvų. Tomo darbai tyri. Nekyla klausimas, kodėl randasi gamtos ir miestų su paslaptingomis gatvelėmis peizažai ar natiurmortai. Akvarelės kupinos gyvybės ir tylios vilties prošvaisčių. Paveikslų medžiai kalba, gėlės kvepia, vanduo žaidžia, miesto motyvai ar pakelėje prigludusi trobelė pasakoja istoriją. Kiekviena potėpis atspindi gyvastį. Pasitikiu Tomo darbais. Jis, žvelgdamas į dabartį, nerodo laiko deformacijos, o tik paliestą amžinybę. Dailininkas suteikia prasmę savo laikmečiui, saugo trapią dabarties būtį ateičiai. Tomo Jovaišos darbai apglėbia žiūrintįjį, įsuka it verpetas į prisiminimus, suvokimą, kad turime būti itin atidūs ir atsargūs mūsų Lietuvai – apskritai visai Žemei. Tomas yra apdovanotasis, judantis į priekį ir atsigręžiantis atgal. Parodų lankytojai gauna tai, ką nori pamatyti. Dailininkas patyrė savo džiaugsmą kurdamas, o šiandien atėjo mūsų eilė patirti jo kūrybos regėjimo džiugesį. Taip parodą pristato prof. dr. Grasilda Blažienė
Organizuoja Konferencijų, seminarų ir poilsio centras "Romuva"
Vieta VU konferencijų, seminarų ir poilsio centras „Romuva“, Palanga
Kontaktai Meilutė Butavičienė
Pradžia 2018-05-16 10:00
Pabaiga 2018-06-16 10:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Tomo Jovaišos akvarelė
Aprašymas Gegužės 16 d. (trečiadienį), 15.00 val. kviečiame į Filosofijos instituto doktorantų seminarą. Seminaras vyks VU Filosofijos fakulteto 306 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius).Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantė Brigita Gelžinytė skaitys pranešimą „Hegelio smėlio knyga, arba Apie pradžios pradžią ir jos negalimybę“. Komentuos prof. Rita Šerpytytė ir prof. Dalius Jonkus.Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantė Vaida Kalkauskaitė skaitys pranešimą „Religinės argumentacijos (ne)galimybė liberaliojoje demokratijoje: Habermas vs. Taylor?“. Komentuos prof. Alvydas Jokubaitis ir prof. Gintautas Mažeikis.
Organizuoja Filosofijos institutas
Kontaktai Kristina Rinkevičienė
Pradžia 2018-05-16 15:00
Pabaiga 2018-05-16 18:00
Tipas Seminaras
Papildoma informacja Pranešimų tezės ir kita informacija VU Filosofijos fakulteto tinklalapyje
Aprašymas 2018 m. gegužės 16 d. (trečiadienį), 16.00 val. kviečiame į Consilium Educationis seminarą „Skaitmeninė vaikystė" (angl. Digital Childhood). Seminare pranešimą skaitys Latvijos universiteto profesorė dr. Zanda Rubene.Seminaras vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Seminaro kalba – anglų.Šį kartą seminare diskutuosime ar skaitmeninės technologijos skatina vaikų tobulėjimą, ar visgi kelia grėsmę, kaip besikeičiantys vaikų įpročiai paveiks ateitį bei kaip technologijų amžiuje keičiasi vaikystės samprata. Seminaro anotacija:The presence of information and communication technologies in the children’s everyday life that promotes changes both in their world perception, emotional attitudes and social skills change also the social views about childhood as a socially constructed phenomenon in its traditional understanding and makes the researchers turn seriously to the analysis of digital childhood. The latest research in social sciences confirms that the user of technologies in the second decade of the 21st century in the society of well-being is already 3-4 years old. Researchers describe the culture of today’s children as different, unknown and incomprehensible that urges researchers seek the answers to the questions: how will the changes introduced in children’s social habits by digitalization influence their life in future? Do we use technologies in our everyday life as a possibility to promote the children’s development or, just on the contrary, they become a threat? How do the changes in children’s social habits brought about by technologies transform the society’s understanding of childhood as a social phenomenon?Seminarų Consilium Educationis ciklo tikslas – diskusijos, o ne bendrinimai, ne nuomonių „primetimas“, o jų išsakymas ir kiekvieno problemą gvildenančio dalyvio skatinimas mąstyti įvairiais žiūros kampais.Seminarų rengėja ir vedėja – VU Edukologijos katedros profesorė habil. dr. Vilija Targamadzė.Kviečiame dalyvauti!
Organizuoja Ugdymo mokslų institutas
Vieta VU Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius)
Kontaktai Rūta Bružienė
Pradžia 2018-05-16 16:00
Pabaiga 2018-05-16 18:30
Tipas Seminaras
Papildoma informacja Daugiau informacijos VU Filosofijos fakulteto tinklalapyje
Aprašymas Pirmą kartą Europos Biotechnologų federacijos ir Europos Taikomosios biokatalizės sekcijos iniciatyva Lietuvoje, VU Gyvybės mokslų centre vyks tarptautinė konferencija ProStab2018. Konferencija organizuojama nuo 1992 m. ir kas antri metai vyksta skirtingose šalyse. Ji suburia augančias gretas baltymų specialistų. Konferencijoje pagrindinis dėmesys yra skiriamas naujausių baltymų stabilizavimo pasiekimų, jų struktūros išsaugojimo ir sąveikos su aplinka aptarimui, baltymų naudojimui pramonėje ir medicinoje, kuriant biosensorius, terapinius baltymus ir kt. The 12th International Conference on Protein Stabilization ProStab2018 is held on 16-18 May 2018 at Vilnius University Life Sciences Center. ProStab2018 is organized by Lithuanian Biotechnology Association (LBTA) and Vilnius University (VU) with significant contribution of European Section of Applied Biocatalysis (ESAB) of the European Federation of Biotechnology (EFB). This series of meetings has been initiated in 1992 in Maastricht, The Netherlands, and since then evolved to a true European event organized biennially. The success of the previous ProtStab meetings held in various European countries is a confirmation of the growing significance and interest in protein stabilization.
Organizuoja Gyvybės mokslų centras
Vieta Gyvybės mokslų centras (Saulėtekio al. 7, Vilnius)
Kontaktai Dr. Inga Matijošytė
Pradžia 2018-05-16 16:00
Pabaiga 2018-05-18 13:00
Tipas Konferencija
Papildoma informacja Konferencijos programa
Aprašymas

Ketvirtoji paskaita skirta neuromokslams. Ar būdami vaikais mokomės taip pat, kaip suaugę? Kaip galime padidinti savo smegenų efektyvumą? Ką galime padaryti, kad atitolintume jų senatvę? Koks vaidmuo tenka smegenų imuninei sistemai?

Į šiuos klausimus atsakys ir visuomenėje sklandančius mitus išvaikys neuromokslininkė, biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė. Ji papasakos, kaip vystosi mūsų smegenys ir kokie procesai užtikrina, kad jos veiktų kiek galima efektyviau.

#LEAD – learning, educating, achieving, developing.

Vilniaus universitetas ir advokatų kontora GLIMSTEDT Lithuania #VU bendruomenę ir visus vilniečius kviečia į atvirą nemokamų paskaitų ciklą #LEAD!

Iškilios asmenybės, savo srities ekspertai, charizmatiški oratoriai iš Lietuvos ir užsienio šiose paskaitose pristatys savo idėjas, dalysis įžvalgomis ir mintimis aktualiausiomis šio meto temomis.

Organizuoja Vilniaus universitetas
Vieta Mažoji aula (Universiteto g. 3, Vilnius)
Kontaktai Kontaktai nenurodyti
Pradžia 2018-05-16 17:30
Pabaiga 2018-05-16 19:00
Tipas Paskaita
Papildoma informacja Renginys VU Facebook
Aprašymas Kultūrinės spaudos dabartis: susitikimas su kultūros ministrės patarėju Viktoru Bachmetjevu
Organizuoja Korporacija "Tilia"
Vieta Č.Milošo skaitykla ( Centrinė biblioteka, I a.)
Kontaktai Lina Hall
Pradžia 2018-05-16 18:00
Pabaiga 2018-05-16 19:00
Tipas Diskusija
Aprašymas Balandžio 6 d. (penktadienį) 14 val. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre (VU GMC) buvo atidaryta 50-ajai Fiziko dienai (FiDi) skirta paroda „Auksinis Dino Zauro pėdsakas“. Jos centre – VU Fizikos fakulteto alumnas Gediminas Vaitiekūnas, jo sėkmės istorija ir mecenatystė VU Zoologijos muziejui.G. Vaitiekūno dėka VU GMC esantis VU Zoologijos muziejus pamažu gausinamas unikalia stuburinių gyvūnų kolekcija, kurią galima pavadinti „auksine“, nes savo verte prilygsta tik grafo K. Tyzenhauzo paukščių kolekcijai, padovanotai 1855 m. 33 pasaulio šalyse G. Vaitiekūno sumedžiotų žinduolių ir kai kurių paukščių iškamšų kolekciją sudaro apie 100 vienetų eksponatų, o tarp jų yra ir tokių, kurie atskleidžia naująją gyvūnų ir žmonių santykių epochą: eksponatais tampa taksidermijos menininkų šedevrai – identiški gyvūnams muliažai.
Organizuoja Gyvybės mokslų centras
Vieta R106 aud.
Kontaktai Grita Skujienė
Pradžia 2018-04-24 10:00
Pabaiga 2018-07-01 15:00
Tipas Paroda
Papildoma informacja Renginys VU Facebook
Aprašymas Lietuvos Biblijos draugija ir Vilniaus universiteto biblioteka parengė parodą, skirtą Šventojo Rašto vertimams į lietuvių kalbą paminėti. Knygų ekspozicija chronologiškai apima visą lietuviškos Biblijos kelią – pradedant Jono Bretkūno verstos Biblijos rankraščiu (1590) ir baigiant XX a. Biblijos vertimais.
Organizuoja Biblioteka
Vieta VU bibliotekos Baltoji salė
Kontaktai Snieguolė Misiūnienė
Pradžia 2018-04-12 16:00
Pabaiga 2018-05-30
Tipas Paroda
Papildoma informacja Daugiau informacijos
Aprašymas Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakultete Geomokslų institute esančiame Geologijos muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 21/27, 2 aukštas, Geologijos ir mineralogijos katedra, 225 k. – įėjimas iš M.K.Čiurlionio gatvės) nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. galima išvysti mamuto “Gošos” iš Anžu skeletą.Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje galima pamatyti visą šio išnykusio gyvūno skeletą. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (RF). Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesio ekspedicijos metu. Manoma, kad jam yra maždaug ~40 000 metų.Anžu mamuto (Mammuthus primigenius) skeletas yra 3,1 metro aukščio, 5 metrų ilgio ir sveria 595 kilogramus. Tai suaugęs 45–50 metų patinas, jo iltys siekia 4 metrus ir sveria po 65 kilogramus. Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas.Įspūdingą skeletą gali išvysti visi norintys. Ekskursijos vyksta nuo balandžio 9 iki birželio 20 d. pirmadieniais–ketvirtadieniais 10–18 val. (t.y. paskutinė grupė pradeda 18 val.). Ekskursijos vyksta kas pusvalandį.Būtina registracija el. paštu: . Galimybę pasigrožėti mamutu dovanoja UAB „Paleo Group“.
Organizuoja Chemijos ir geomokslų fakultetas
Vieta Geologijos muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 21/27, 225 k.)
Kontaktai Dr. Eugenija Rudnickaitė
Pradžia 2018-04-09 10:00
Pabaiga 2018-06-20
Tipas Paroda
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos